2354 post/s with categoría Novas


O CW Pontevedra, no Campionato de España Feminino de 2ª División

20180419_wat_cw_pontevedra

O equipo feminino do C. W. Pontevedra que se proclamou Campión da Liga Galega de Wáter-polo Feminina vai disputar do 4 ao 6 de maio o campionato de España de segunda división feminino. Os clubes participantes neste campionato están divididos en dous grupos e o campión da cada grupo xogará a vindeira tempada en primeira división. O equipo pontevedrés quedou encadrado na zona 2 que se disputa en Alcorcón (Madrid).

Ver programa do campionato.

Liga Galega de Wáter-polo (14 e 15 de abril)

Resultados dos encontros de ligas de wáter-polo nas diferentes categorías:

Liga feminina: derradeira xornada da liga feminina con vitoria a domicilio do CW Pontevedra na súa visita ao CW Pabellón Ourense (4-14). Nesta competición o CW Pontevedra proclamouse Campión da Liga.

Liga masculina 1ªD play-off final: vitoria do CW Pontevedra diante do CW Santiago (5-4) no primeiro encontro do play-off final.

Liga cadete: vitorias a domicilio do CW Pontevedra na súa visita ao CW Pabellón Ourense (2-7) e do C Marina Ferrol na súa visita ao CN Coruña (6-7).

Liga infantil: vitoria local do CN Coruña diante do C Marina Ferrol (9-2).

Ler máis.

Subvencións entidades deportivas

A Secretaría Xeral para o Deporte convoca as subvencións a clubes deportivos, sociedades anónimas deportivas, seccións deportivas e agrupacións deportivas escolares de Galicia para o desenvolvemento de actividades deportivas.

Máis información aquí.

Xornada 5 do Cto. de España de Natación Absoluto OPEN e Júnior de Primavera

20180411_nat_sergio_campos

Unha medalla máis e unha Mellor Marca Galega para rematar o Campionato de España de Natación Absoluto OPEN e Júnior de Málaga.

Sergio Campos Varela do CN Coruña e bolseiro do CGTD proclamouse subcampión de España absoluto en 50 costas con 25.85.

Alexander Armstrong Posada do RCN Vigo bateu, na primeira posta do relevo 4X100 estilos, a MMG de 17 anos en 100 costas con 58.78.

Outros nadadores destacados foron:

Marcos García Soto do CN Ferrol e bolseiro de CGTD foi cuarto en 50 libre con 23.10.

Xabier Carneiro Viqueira do C del Mar e bolseiro do CGTD clasificouse para a final júnior de 400 estilos con un tempo de 4:37.26 nas eliminatorias, acadando sétimo posto da final.

María de Valdés Álvarez do CN Liceo foi quinta en 400 estilos con 4:50.63.

Ane de la Fuente Fiaño do CN Liceo clasificouse para a final júnior de 400 estilos na que acadou o cuarto posto con 5:00.17.

Carla Goyanes García do CN Galaico clasificouse para a final júnior de 400 estilos na que acadou o quinto posto con 5:01.12.

Alba Gómez Mesías do CN Arteixo e bolseira do CGTD clasificouse para a final B de 100 braza con 1:13.59 acadando o posto 15 final.

Acceso á web do campionato.

Gaspar Andrade co equipo nacional de augas abertas

O nadador Gaspar Andrade Budiño do CN Arzúa e bolseiro do CGTD está convocado co Equipo Nacional Absoluto masculino de Augas Abertas para participar nunha concentración que se celebra do 11 ao 18 de abril e Rouen (Francia)

Xornada 4 do Cto. de España de Natación Absoluto OPEN e Júnior de Primavera

20180410_nat_agueda_cons_gaspar_andrade

De novo, dúas medallas na cuarta xornada do Cto. de ESpaña OPEN.

Águeda Cons Gestido do CN Galaico e bolseira do CGTD foi terceira en 200 libre en categoría absoluto-mozo con 2:02.63. Ademais foi 9º absoluta.

Gaspar Andrade Budiño do CN Arzúa e bolseiro do CGTD foi terceiro en 800 libre en categoría absoluto-mozo con 8:24.03, décimo en categoría absoluta.

Outros nadadores destacados:

Ane de la Fuente Fiaño do CN Liceo disputou a final B de 200 estilos acadando o posto 12 con 2:23.44.

Alexandre Armstrong Posada do RCN Vigo disputou a final B de 200 costas acadando o posto 13 con 2:08.92.

Xabier Carneiro Viqueira do C del Mar e bolseiro do CGTD disputou a final B de 200 costas acadando o posto 14 con 2:09.12.

David González García do CN Pabellón Ourense clasificouse para a semifinal de 100 braza cun tempo de 1:06.62 nas eliminatorias.

Alba Gómez Mesías do CN Arteixo e bolseira do CGTD clasificouse para as semifinais, nas que cun tempo de 1:13.59 acadou o posto 16.

Manuel Davila Lustres do CN Riveira foi noveno en 800 libre con 8:21.66.

Acceso á web do campionato.

Xornada 3 do Cto. de España de Natación Absoluto OPEN e Júnior de Primavera

20180409_nat_cto_esp_abso_juni_pri_maria_valdes

20180409_nat_cto_esp_abso_juni_pri_alba_gomez_200b

Dúas medallas na terceira xornada do Cto OPEN de Málaga.

María de Valdés Álvarez acada a súa segunda medalla de bronce, nesta ocasión na proba de 1500 libre con un tempo de 16:41.47.

Alba Gómez mesías do CN Arteixo e bolseira do CGTD foi terceira en 200 braza de categoría absoluto-mozo cun tempo de 2:38.53

Outros nadadores destacados foron:

Águeda Cons Gestido do CN Galaico e bolseira do CGTD acadou as semifinais na proba de 200 libre nas que con 2:04.51 foi 12ª.

Marcos García Garay do C del Mar e bolseiro do CGTD clasificouse para a final B de 200 estilos acadando o posto 11 con 2:07.21.

Alexander Armstrong Posada do RCN Vigo clasificouse para semifinais de 200 costas nas que acadou o posto 11 con 2:08.40.

Xabier Carneiro Viqueira do C del Mar e bolseiro do CGTD clasificouse para semifinais de 200 costas nas que acadou o posto 12 con 2:09.02.

Alba Gómez Mesias do CN Arteixo e bolseira do CGTD clasificouse para a final B de 200 braza acadando o posto 12 con 2:38.53.

Ane de la Fuente Fiaño do CN Liceo clasificouse para as semifinais de 200 estilos nas que acadou o posto 22 con 2:24.68. Ademais foi décima en 1500 libre con 17:04.43.

Acceso á web do campionato.

Tecnificación Natación Artística

20180409_sin_tecnificacion_01

20180409_sin_tecnificacion_02

Esta fin de semana realizouse unha nova xornada de tecnificación de natación artística, impartida pola responsable do proxecto Irina Rodríguez. O sábado na sesión de tarde iniciáronse as xornadas coa categoría pre- alevín na piscina do Real Club Náutico de Vigo. O domingo, en sesión de mañá no CGTD celebrouse a sesión de traballo coa categoría alevín e en sesión de tarde no RCNV coa categoría Infantil. Outro fin de semana de gran traballo, grazas á achega dos coñecementos da responsable do proxecto previa á segunda xornada da liga Galega de Figuras de Nivel.

Liga Galega de Wáter-polo (7 e 8 de abril)

Resultados dos partidos da liga galega de wáter-polo das diferentes categorías disputados esta fin de semana:

Liga masculina 2ªD play-off: segunda vitoria do RCN Vigo B, esta vez como local, diante do CW Santiago B (13-11) co que está clasificado para disputar a final contra o CW Pontevedra B.

Liga cadete: vitoria a domicilio do Asociación Coruñesa de Waterpolo na súa visita ao CW Pabellón Ourense (6-15) e vitoria local do RCN Vigo A dante do CW Santiago (8-3).

Liga infantil: vitoria a domicilio do CW Santiago na súa visita ao RCN Vigo (9-11).

Liga alevín: vitoria local do RCN Vigo diante do CW Santiago B (14-0).

Ler máis.

Xornada 2 do Cto. de España de Natación Absoluto OPEN e Júnior de Primavera

Dúas novas medallas na segunda xornada do Cto. España OPEN.

Águeda Cons Gestido do CN Galaico e bolseira do CGTD acadou a súa segunda medalla en categoría absoluto-mozo, esta vez segunda en 400 libre, oitava absoluta, con 4:19.03 . Tamén participou na final B de 100 libre na que acadou o posto 16 con 59.41.

Gaspar Andrade Budiño do CN Arzúa e bolseiro do CGTD foi terceiro en 1500 libre categoría absoluto-mozo con 15:46.25, acadando o posto 11 na categoría absoluta.

Outros nadadores destacados foron:

Sergio Campos Varela do CN Coruña e bolseiro do cGTD foi cuarto na final de 100 costas con 56.43. Ademais clasificouse para as semifinais de 100 libre nas que acadou o noveno posto con 51.27.

María de Valdés Álvarez do CN Galaico foi sétima aben 400 libre con 4:17.50.

Marcos García Soto do CN Ferrol e bolseiro do CGTD clasificouse para as semifinais na proba de 100 libre con un tempo de 52.22 nas que acadou o posto 24.

Carla Goyanes García do CN Galaico e bolseira do CGTD acadou o posto 15 na final absoluta de 200 bolboreta con 2:21.08.

Miguel Martínez Novoa do RCN Vigo clasificouse para as semifinais absolutas de 200 bolboreta con un tempo de 2:08.21 nas que acadou o posto 22.

Marcos García Garay do C del Mar e bolseiro do CGTD clasificouse para as semifinais de 200 bolboreta nas que acadou o posto 14 con 2:07.82.

Alba Gómez Mesias do CN Arteixo e bolseira do CGTD clasificouse para as semifinais de 200 braza nas que acadou o posto14 con 2:38.77.

Gaspar Andrade Budiño do CN Arzúa e bolseiro do CGTD acadou o posto 11 en 1500 libre absoluto con 15:46.25.

Manuel Davila Lustres do CN Riveira acadou o posto 13 en 1500 libre absoluto con 15:59.14.

Manuel Tome Sanlés do CN Riveira e bolseiro do CGTD acadou o posto 15 en 1500 libre absoluto con 16:06.01.

Acceso á web do campionato.