2680 post/s with categoría Novas


Campionato de España de Wáter-polo Infantil por clubes

Do 27 ó 30 de xuño, disputarase en Málaga o Campionato de España por Clubes Infantil Masculino, onde Galicia terá como representante ó Club Waterpolo Santiago. Este campionato que conta con 24 participantes de todo o territorio nacional, terá unha primeira fase de grupos e unha posterior fase de eliminatorias. O equipo galego está encadrado no grupo H, xunto ó Oliveiral (Aragón) e Brains (Madrid). O C. W. Santiago abrirá a competición o xoves 27 fronte ao Brains ás 10:00, para posteriormente pechar a fase de grupos fronte a Oliveiral ás 18:00.

Campionato de España de Wáter-polo Xuvenil Masculino de 2ª División

20190625_wat_cto_esp_xuve_cat2_cartel

20190625_wat_cto_esp_xuve_cat2_presentacion

Do 27 ao 30 de xuño vaise disputar na piscina da Escuela Naval Militar de Marín o Campionato de España de Wáter-polo Xuvenil Masculino de 2ª División coa participación de dous equipos galegos: o Real C. Náutico Vigo e o organizador, o C. W. Pontevedra.

No campionato participan 10 equipos divididos en dous grupos de 5 que disputan unha primeira fase de liguiña dende o venres até o sábado e o domingo disputaranse as semifinais e a final.

Onte tivo lugar o acto de presentación do evento no Concello de Marín ao que asistiron: José Ramón Lete Lasa, Secretario Xeral para o Deporte da Xunta de Galicia; Fernando Carpena Pérez, Presidente da RFEN; Antonio Traba, Concelleiro de Deportes do Concello de Marín; Ignacio Cuartero Lorenzo, Comandante-Director da ENM Marín; Santos Héctor Rodríguez, Diputado de Promoción Turística da Deputación de Pontevedra; Carlos Touriño, Presidente da FEGAN e José Á. Tellería Couñago, Presidente do C. W. Pontevedra.

Ver programa.

O C Sincro Ourense, Campión Galego de Nivel

20190625_art_sincro_ourense

O Club Sincro Ourense proclamouse Campión Galego de Natación Artística de Verán por diante do Club Galaico Sincro e o terceiro, Real Club Náutico de Vigo, na suma das puntuacións das mellores figuras e rutinas de solo, dúo, equipo e combinada de cada categoría.

Ver resultados

Acceso máis fotos

Tencificación de natación: 7ª xornada GES

20190625_nat_ges_x7

O venres levouse a cabo na piscina do CGTD de Pontevedra, a derradeira xornada de tencnificación de natación desta tempada na que participaron os integrantes do Grupo Especial de Seguimento.

O C. W. Pontevedra, Campión Galego de Wáter-polo Cadete

20190625_wat_cto_gal_cade_inv

O C. W. Pontevedra proclamouse o domingo na piscina do CD Javier Gómez Noya de Ferrol, campión galego de wáter-polo cadete mixto de verán ao impoñerse na final ao C. Marina Ferrol (3-17). No partido polo terceiro e cuarto posto, o vencedor foi o Real C. Náutico Vigo que venceu ao C. W Santiago (9-15).

Ler máis.

Carlos Souto bronce en 400 estilos na prineira xornada da Mediterranean Cup

20190621_nat_carlos_souto

O nadador Carlos Souto do C. N. Liceo foi terceiro na proba de 400 estilos disputada na primeira xornada da Mediterranean Cup que se está a disputar en Bulgaria cunha marca de 4:37.81

Campionato Galego de Wáter-polo Cadete

20190620_wat_cto_gal_cade_inv_cartel

O domingo disputase na piscina do CD Javier Gómez Noya de Ferrol, o Campionato Galego de Wáter-polo Cadete Mixto de Verán no que participan cinco clubes. O campionato comezará ás 10:00 coa disputa do primeiro encontro, estando prevista a final para as 18:00.

Ver horarios.

Ver programa do campionato.

Carlos Souto na Mediterránean Cup

20190619_nat_carlos_souto

O nadador Carlos Souto Vilas do C. N. Liceo e bolseiro do CGTD participa co equipo nacional do 21 ao 23 de xuño na XVII Mediterránean Cup que se disputa en Bourgas (Bulgaria). Carlos vai nadar 100 e 200 braza, 200 e 400 estilos.

A esta competición tamén está convocada Luisa Domínguez, adestradora do CGTD, como integrante do cadro técnico.

Proba 2 do Circuito de Augas Abertas

20190618_aua_os_peares

O domingo disputouse a Travesía Encoro Os Peares, segunda proba do Circuito Galego de Augas Abertas, na que os vencedores absolutos foron Lucas Costa do C. N. Ponteareas e Lucía Cal do Real C. Náutico Vigo.

En máster feminino as vencedoras foron: Cora Vinagre do A. D. Fogar en M-1, Vanesa Pillado do C. N. Riveira en M-2, Nuria Mutilba do C. N. Ponteareas en M-3 e Alicia Caicoya do C. N. Traviesas en M-4.

En máster masculino, os vencedores foron Jesús Quintas do C. N. Escualos en M-2, Adolfo Fernández do C. N. Galaico en M-3 e Manuel A Rodríguez do C. N. Rias Baixas en M-4.

Ler máis.

Campionato de España de Augas Abertas

20190617_aua_cto_esp_banyoles

Esta fin de semana disputouse en Banyoles o Campionato de España de Augas Abertas OPEN no que os nadadores e clubes galegos acadaron importantes resultados en forma de podios e clasificacións para competicións internacionais.

Na proba de 5000 feminino absoluto, María de Valdés do C. N. Liceo foi segunda e María Vilas do C. N. Galaico e bolseira do CGTD foi terceira.

En 7500 Jun-1 feminino, Aroa Silva do C. Santa Olaya e bolseira do CGTD foi terceira.

En 5000 infantil masculino, Pablo Cabana do C. N. Ponteareas e bolseiro do CGTD foi terceiro.

En 5000 infantil feminino, Paula Otero do C. N. Liceo e bolseira do CGTD foi primeira.

En 10000 absoluto feminino, María de Valdés do C. N. Liceo foi terceira.

En 10000 Jun-2 feminino, Carla Goyanes do C. N. Galaico e bolseira do CGTD foi segunda.

Os nadadores Pablo Cabana, Paula Otero, Carla Goyanes e Aroa Silva, acadaron a clasificación para o Campionato de Europa júnior-infantil que se disputará do 2 ao 4 de agosto en Racice (Chequia) e ademais, Pablo Cabana, Paula Otero e Aroa Silva clasificáronse para participar na Copa COMEN que se disputará no mes de outubro en Larnaca (Chipre).

Na proba de remudas 4x1250 mixto, houbo pleno de clubes galegos no pódio co C. N. Liceo primeiro, o C.N. Galaico segundo e o C.N. Ponteareas terceiro.

Na clasificación por clubes absoluta, o C. N. Liceo proclamouse Campión de España na categoría feminina, sendo o C. N. Galaico segundo con C. N Ponteareas quinto e C. del Mar sétimo.

Na categoría feminina, o C. N Liceo foi segundo e o C. N. Galaico terceiro co C. del Mar cuarto e C. N. Ponteareas quinto.

Tamén se disputou o campionato Máster sobre unha distancia de 3000 metros con David Rodríguez do C. DEP. N. Cidade Santiago primeiro e Rubén Domínguez do Real C. Náutico Vigo segundo en categoría +30. Estíbaliz Bugallo do Real C. Náutico Vigo foi segunda en +25 e Maite García Colomo do C. N Pabellón, primeira en +50, e Rudy Carlos Palamedi do A.D Fogar foi segundo en categoría +60.

Acceso á web do campionato.