2517 post/s with categoría Novas


XVI Cto España de Natación Artística de Figuras Infantil e Rutinas Técnicas Júnior

A fin de semana disputouse na piscina M-86 de Madrid o XVI Cto España de Natación Artística de Figuras Infantil e Rutinas Técnicas Júnior con representación galega a cargo do C. Sincro Ourense, C. Galaico Sincro e Real C. Náutico Vigo.

Na clasificación por clubes, no campionato de rutinas técnicas júnior, o C. Sincro Ourese foi sexto, o C. Galaico Sincro 14 e o Real C. Náutico Vigo 15.

No campionato de figuras infantil, o C. Glaico Sincro foi 15, o Real C. Náutico Vigo 18 e o C. Sincro Ourense, 23

Acceso á web do campionato.

Tecnificación Natación - Programa de seguimento

Dentro da actividade de tecnificación de natación vaise iniciar por segunda tempada o programa do Grupo Especial de Seguimento (GES) como apoio na formación dos nadadores novos para un futuro desenvolvemento competitivo e a actualización continua dos seus adestradores, aproveitando a estrutura do Centro Galego de Tecnificación Deportiva (CGTD) para realizar distintas sesións de adestramento.

A participación nesta actividade será a través de convocatoria/invitación a os deportistas seleccionados polos técnicos responsables do programa, e a os seus clubes e adestradores, para que comuniquen o seu consentimento/compromiso.

Ler máis.

Liga Galega de Wáter-polo (24 e 25 de novembro)

Resultados dos encontros disputados a fin de semana na liga galega de wáter-polo das diferentes categorías:

Liga masculina 1ªD: vitorias locais do C. W. Pontevedra diante do C. Marina Ferrol (12-6) e do C. N. Coruña diante do CW Santiago (10-9).

Liga masculina 2ªD: vitoria a domicilio do C. W. Santiago B na súa visita ao C. N. Coruña B (6-8) e vitoria local do C. W. Pontevedra B diante do C. W. Lugo (17-4).

Liga cadete: vitoria local do C. W. Pontevedra diante do C. Marina Ferrol (10-4).

Liga infantil feminina: vitoria local do C. N. Coruña diante do C. W. Santiago (9-2).

Liga alevín: vitoria a domicilio do C. Marina Ferrol na súa visita ao C. W. Pontevedra A (3-9) e ao C. W. Pontevedra B (0-10).

Ler máis.

O C. Sincro Ourense Campión Galego de Rutinas Téncicas Júnior

20181124_art_cto_gal_rut_tec_juni

O Club Sincronizada Ourense proclamouse campión galego de rutinas técnicas júnior na competición disputada este sábado na piscina Rosario Dueñas. O segundo posto na clasificación por clubes foi para o C. Galaico Sincro e terveiro o Real C. Náutico de Vigo.

Ler máis.

II Concentración feminina de wáter-polo

20181124_wat_tecnificacion_fem_loita_violencia

Este sábado celebrouse unha nova concentración do programa de tecnificación de wáter-polo feminino que se une á loita contra a violencia de xénero.

María de Valdés e Carla Goyanes co Equipo Nacional en Yamaguchi

As nadadoras María de Valdés Álvarez do C.N. Liceo e Carla Goyanes García do C. N. Galaico e bolseira do CGTD, van a participar nunha concentración preparatoria co Equipo Nacional Absoluto de Augas Abertas que terá lugar en Yamaguchi (JPN) do 28 de novembro ao 14 de decembro.

Alicia Bouzas, Ana Cernadas, Pablo Cabana e Carlos Souto no CAR Blume de Madrid

As nadadoras Alicia Bouzas Pedreira do C. N. Galaico e os nadadoras bolseiros do CGTD Ana Cernadas González do C. Fluvial de Lugo, Pablo Cabana del Amo do C. N. Ponteareas e Carlos Souto Vilas do C. N. Liceo, están convocados para participar nunha concentración de tecnificación infantil que a RFEN realizará do 1 ao 7 de decembro no CAR Blume de Madrid.

Nesta actividade tamén participará Jaime López Rego, adestrador do Club Fluvial de Lugo como integrante do cadro técnico.

Liga Galega de Wáter-polo (17 e 18 de novembro)

Resultados dos encontros de ligas de wáter-polo disputados a fin de semana:

Liga masculina 1ªD: vitorias a domicilio do C. N. Coruña na súa visita ao C. W. Pabellón Ourense (7-16) e do C. W. Santiago na súa visita ao Real C. Náutico Vigo (7-10).

Liga feminina 1ªD: vitoria a domicilio do C. W. Santiago na súa visita ao Real C. Náutico Vigo (7-8).

Liga masculina 2ªD: vitoria local do Real C. Náutico Vigo B diante do C. W. Santiago B (16-11).

Liga cadete: vitoria a domicilio do C. N. Coruña na súa visita ao C. W. Pabellón Ourense (0-10) e vitoria local do C. W. Pontevedra diante do Asociación Coruñesa de Waterpolo (12-1).

Liga infantil mixta: vitoria local do C. W. Pontevedra diante do Asociación Coruñesa de Waterpolo (11-1).

Liga alevín: vitorias locais do C. W. Pontevedra A diante do C. W. Cambre (7-1), do C. W. Pontevedra B diante do C. W. Cambre (7-5) e do Real C. Náutco Vigo diante do C. W. Santiago B (14-4).

Ler máis.

Xornada 4 do LXII Cto de España Absoluto de inverno

María de Valdés Álvarez do C. N. Liceo acada a súa segunda medalla, esta vez o bronce ao ser terceira na proba de 800 libre cun tempo de 8:28.57.

Outros nadadores que acadaron postos ee finalista foron:

Ane de la Fuente Fiaño do C. N. Liceo acadou o posto 13 en 800 libre con 8:56.94.

Marcos García Garay do C. del Mar e bolseiro do CGTD, clasificouse para a final B de 200 bolboreta cun tempo de 2:02.46 establecendo unha nova Mellor marca Galega de 17 anos.

Gaspar Andrade Budiño do C. N. Liceo acadou o posto 11 en 1500 libre cun tempo de 15:20.76.

Ler máis.

Xornada 3 do LXII Cto de España de Natación Absoluto de Inverno

Bea Gómez, que tamén volve esta tempada a Pontevedra e ao seu club, o C. N. Galaico, foi cuarta en 200 estilos no campionato absoluto de Barcelona cun tempo de 2:14.63.

Tamén acadaron postos de finalistas:

María de Valdés Álvarez do C. N. Liceo acadou o posto 12 en 200 libre con 2:02.07.

Alba Gómez Mesías do C. N. Arteixo e bolseira do CGTD acadou o posto 15 en 100 braza con 1:12.85

Ler máis.