2466 post/s with categoría Novas


Circuíto Galego de Augas Abertas

Esta fin de semana disputáronse dúas probas do Circuíto Galego de Augas Abertas.

O sábado, a Travesía Concello de Arteixo na que os vencedores absolutos foron os nadadores do RCN Vigo Miguel Martínez e Lucia Cal.

En categorías máster os vencedores foron: Valentina Capelli do USC (M1), Denis Pexegueiro do USC e Mª José Regueira do CN Riveira (M2), Rudy C Palamedi do AD Fogar e Mª Cristina Calviño do CN Ponteareas (M3).

O domingo, unha das probas históricas, a XL Travesía el Corte Inglés en Vigo na que os vencedores absolutos foron Hugo Ribeiro do CN Riveira e Andrea Domínguez do CN Ponteareas.

En categorías máster: Valentina Capelli do USC (M1), Fernando Vicente do CN Vilagarcía e Mª José Regueira do CN Riveira (M2), Manuel V. Fernández do CN Riveira e Mª Cristina Calviño do CN Ponteareas (M3).

Copa COMEN Water-polo

Esta fin de semana, o xogador de wter-polo galego Oscar Montes, participou coa Selección Española Xuvenil na Mediterranean Cup disputada en Sebia, proclamándose subcampións, despois da única derrota do torneo na final diante da potente selección de Serbia por 9-7.

O deportista que comezou no Club Marian Ferrol, acada un novo éxito na súa carreira deportiva

María de Valdés no Campionato de Europa de Augas Abertas

A nadadora María de Valdés Álvarez do CN Liceo vai participar co Equipo Nacional no Campionato de Europa Absluto de Augas Abertas que se disputa do 8 ao 12 de agosto en Glasgow. María participará o xoves 9 na proba de 10 km.

Tamén está convocado Carlos Guzmán, adestrador do CN Liceo, como integrante do cadro técnico

María de Valdés no Campionato de Europa de Augas Abertas

A nadadora María de Valdés Álvarez do C. N. Liceo vai participar co Equipo Nacional no Campionato de Europa Absoluto de Augas Abertas que se disputa do 8 ao 12 de agosto en Glasgow. María participará o xoves 9 na proba de 10 km.

Tamén está convocado Carlos Guzmán, adestrador do C. N. Liceo, como integrante do cadro técnico.

Etapa 4 da LEN CUP Navia

Esta fin de semana disputouse unha dobre proba internacional de augas abertas en Navia (Asturias) con representación de nadadores galegos co equipo nacional.

O sábado era a 4ª etapa da LEN CUP sobre unha distancia de 10 km na que Carla Goyanes do C. N. Galaico e bolseira do CGTD foi cuarta. Ane de la Fuente do C. N. Liceo foi oitava.

Na categoría masculina, Gaspar Andrade do C. N. Arzúa e bolseiro do CGTD acadou o posto 14.

O domingo disputouse o LXI Descenso Internacional a nado sobre unha distancia de 5 km no que, en categoría feminina, Ane de la Fuente foi seguiunda e Carla Goyanes quinta.

Na categoría masculina, Gaspar Andrade foi décimo e Alex Lages do C. N. Riveira e bolseiro do CGTD acadou o posto 14.

Mediterranean Cup de augas abertas. Medalla de prata para Pablo Galán

20180729_aua_mediterranean_cup

O nadador Pablo Galán Vicente do C. del Mar e bolseiro do CGTD, acadou o segundo posto como integrante da remuda de España na proba de remuda 4x1250 libre da Mediterranean Cup de augas abertas disputada en Patras (Grecia). Ademais na proba de 10 km acadou o 8º posto.

Pola súa banda, Andrea Domínguez Casabella do C. N. Ponteareas, foi cuarta (primeira nadadora do ano 2003) na proba de 5 km.

Xornada 4 do Cto. de España de Natación Infantil de Verán

20180729_nat_paula_otero_carlos_souto

Rematou o XL Campionato de España de Natación Infantil de verán en Madrid con dúas novas medallas e unha MMG para nadadores galegos.

Paula Otero Fernández do C. N. Liceo acadou o seu quinto título de campioa de España infantil (14 anos), esta vez nos 400 libre con un tempo de 4:22.62 que supón ademais unha nova MMG. Carlos Souto Vilas do C. N. Liceo e bolseiro do CGTD proclamouse campión de España en 200 braza (15 anos) con un tempo de 2:28.15.

Outros nadadores finalistas foron:

Amalia Blas Rodríguez do C. N. Liceo, foi cuarta en 400 libre (14 anos) con 4:30.53.

Raquel Cando Santos do C. N. Portamiñá foi décima en 400 libre (15 anos) con 4:31.68 nas eliminatorias.

Ana Cernadas González do C. Fluvial de Lugo foi quinta en 50 libre (14 anos) con 27.85.

Eva Feijoo Gómez do C. N. Pabellón Ourense foi sétima en 50 libre (14 anos) con 27.87.

O equipo de remudas de 4x200 libre feminino do C. N. Liceo foi quinto con 8:47.30.

Na clasificación final por clubes, o C. N. Liceo foi cuarto en categoría feminina.

Acceso á web do campionato.

Proba 3 do Circuíto Galego de Augas Abertas

20180728_aua_minius

Disputouse a VI Travesía a nado Cidade de Lugo - Minius 2018 na que os vencedores absolutos foron Ana Veiga do C. del Mar e Miguel Martínez do Real C. Náutico de Vigo.

Nas categorías máster:

Máster 1 feminino: Mª Elisa Pichel do A. D. Fogar.

Máster 2 feminino: María J Regueira do C. N. Riveira.

Máster 2 masculino: Denis Pexegurieo do USC.

Máster 3 feminino: Cristina Calviño do C. N. Ponteareas.

Máster 3 masculino: Rudy Carlos Palamedi do A. D. Fogar.

Ler máis.

Xornada 3 do Cto. de España de Natación Infantil de Verán

20180611_paula_otero

Cuarta medalla de ouro de Paula Otero Fernández do C. N. Liceo no Campionato de España Infantil. Na xornada do hoxe, foi primeira en 200 estilos (14 anos) con un tempo de 2:24.25.

Outros nadadores finalistas foron:

Juan González Tizón do C. N. Coruña foi quinto en 400 libre (15 anos) con 4:09.48.

Martín Pardo Pernas do C. Fluvial Lugo foi sexto en 400 libre (15 anos) con 4:09.67.

Amalia Blas Rodríguez do C. N. Liceo foi cuarta en 200 libre (14 anos) con 2:08.17.

Ana Cernadas González do C. Fluvial Lugo foi sexta en 200 libre (14 anos) con 2:11.32.

Igor Arce Rodríguez do C. Dep. N. Cidade Santiago foi oitavo en 100 boboreta con 58.65.

Carla Faro Martínez do C. N. Ponteareas, foi cuarta en 200 estilos (15 anos) con 2:23.14.

Acceso á web do campionato.

Xornada 2 do Cto. de España de Natación Infantil de Verán

20180727_nat_paula_raquel_carla

Catro novas medallas na segunda xornada do XL Campionato de España de Natación Infantil de Verán

Paula Otero Fernández do C. N. Liceo proclamouse de novo, e hoxe por partida dobre, campioa de España. A primeira das medallas de ouro foi en 800 libre (14 anos) cun tempo de 9:02.13, e a segunda en 400 estilos cun tempo de 5:06.92.

Raquel Cando Santos do C. N. Portamiñá foi terceira en 800 libre (15 anos) cun tempo de 9:08.83.

Carla Faro Martínez do C. N. Ponteareas foi terceira en 400 estilos (15 anos) con 5:04.50.

Outros nadadores finalistas foron:

Amalia Blas Rodríguez do C. N. Liceo foi cuarta en 800 libre (14 anos) con 9:09.58.

Igor Arce Rodrígez do C. D. N. Cidade de Santiago foi 10º en 200 bolboreta (16 anos) con 2:10.66 en eliminatorias.

Ana Cernadas González do C. Fluvial de Lugo foi quinta en 200 costas (14 anos) con 2:26.10, e tamén quinta en 100 libre con 1:00.16.

Rosalía Marín Martínez do C. N. Coruña foi 8ª en 200 costas (14 anos) con 2:28.20.

Patricia Barbier Urcullu do Real C. Náutico de Vigo foi 9ª en 200 costas (15 anos) con 2:25.36 en eliminatorias.

Carlos Souto Vilas do C. N. Liceo e bolseiro do CGTD foi 9º en 100 braza (15 anos) con 1:10.57 en eliminatorias.

Eva Feijoo Gómez do C. N. Pabellón Ourense foi 9ª en 100 libre (14 anos) con 1:01.13.

Sara Vázquez Sánchez do C. N. Liceo foi 5ª en 400 estilos (14 anos) con 5:16.24.

Acceso á web do campionato.