Circuito Galego de Augas Abertas

O domingo disputouse na praia fluvial de A Freixa en Ponteareas a III Travesía Vila do Tea, na que os vencedores foron Soraia Ribeiro do CN Riveira e Gaspar Andrade de CN Arzúa.

En categorías máster, os vencedores foron: Elisa Pichel do AD Fogar (M1), Mª José Regueira do CN Riveira e Jesús Quintas do CN Escualos (M2), Cristina Calviño do CN Riveira e Rafael GOnzález do C Marina Ferrol (M3).

Oscar Montes, subcampión do Mundo Xuvenil

O xogador de wáter-polo galego Oscar Montes formado no Club Marina Ferrol, proclamouse coa Selección Española subcampión no Campionato do Mundo Xuvenil disputado na cidade de Szombathely (Hungría). A selección española sub-18 venceu a seleccións tan potentes como Hungría ou Croacia, sendo derrotada na final por Grecia (8-9).

Oscar acada un novo éxito na súa carreira deportiva sendo un claro referente do wáter-polo galego.

Circuíto Galego de Augas Abertas

O mércores disputouse a XXV Travesía Praia de Coroso en Riveira, sétima proba do Circuíto Galego de Augas Abertas, na que os vencedores foron Gaspar Andrade do CN Arzúa e Soraia Ribeiro do CN Riveira, acompañados no podio por Hugo Ribeiro e Iván Brión os dous do CN Riveira en categoría masculina e Ana Veiga do C del Mar e Laura Rodríguez do CN Ponteareas en categoría feminina.

En máster os gañadores foron: Elisa Pichel do AD Fogar (M1), Mª José Regueira do CN Riveira e Diego Sotelo do USC (M2), Nancy Louise Frey do CN Riveira e Rudy Carlos Palamedi do AD Fogar (M3).

Circuíto Galego de Augas Abertas

Esta fin de semana disputáronse dúas probas do Circuíto Galego de Augas Abertas.

O sábado, a Travesía Concello de Arteixo na que os vencedores absolutos foron os nadadores do RCN Vigo Miguel Martínez e Lucia Cal.

En categorías máster os vencedores foron: Valentina Capelli do USC (M1), Denis Pexegueiro do USC e Mª José Regueira do CN Riveira (M2), Rudy C Palamedi do AD Fogar e Mª Cristina Calviño do CN Ponteareas (M3).

O domingo, unha das probas históricas, a XL Travesía el Corte Inglés en Vigo na que os vencedores absolutos foron Hugo Ribeiro do CN Riveira e Andrea Domínguez do CN Ponteareas.

En categorías máster: Valentina Capelli do USC (M1), Fernando Vicente do CN Vilagarcía e Mª José Regueira do CN Riveira (M2), Manuel V. Fernández do CN Riveira e Mª Cristina Calviño do CN Ponteareas (M3).

Copa COMEN Water-polo

Esta fin de semana, o xogador de wter-polo galego Oscar Montes, participou coa Selección Española Xuvenil na Mediterranean Cup disputada en Sebia, proclamándose subcampións, despois da única derrota do torneo na final diante da potente selección de Serbia por 9-7.

O deportista que comezou no Club Marian Ferrol, acada un novo éxito na súa carreira deportiva

María de Valdés no Campionato de Europa de Augas Abertas

A nadadora María de Valdés Álvarez do CN Liceo vai participar co Equipo Nacional no Campionato de Europa Absluto de Augas Abertas que se disputa do 8 ao 12 de agosto en Glasgow. María participará o xoves 9 na proba de 10 km.

Tamén está convocado Carlos Guzmán, adestrador do CN Liceo, como integrante do cadro técnico

Concentración preparatoria Cto Mundial júnior-infantil de Augas Abertas

Catro dos cinco nadadores clasificados para o Campionato do Mundo júnior-infantil de augas abertas que se disputa en setembro, están convocados para unha concentración de preparación en Lanzarote. A esta concentración que terá lugar do 6 ao 12 de agosto, acudirán Andrea Domínguez do CN Ponteareas, Carla Goyanes do CN Galaico, Ane de la Fuente do CN Liceo e Alex Lages do CN Riveira.

Ademais estarán formado parte de cadro técnico Andrés Carrera, adestrador do CN Ponteareas e Fernando Zarzosa, adestrador do CGTD.

María de Valdés no Campionato de Europa de Augas Abertas

A nadadora María de Valdés Álvarez do C. N. Liceo vai participar co Equipo Nacional no Campionato de Europa Absoluto de Augas Abertas que se disputa do 8 ao 12 de agosto en Glasgow. María participará o xoves 9 na proba de 10 km.

Tamén está convocado Carlos Guzmán, adestrador do C. N. Liceo, como integrante do cadro técnico.

Etapa 4 da LEN CUP Navia

Esta fin de semana disputouse unha dobre proba internacional de augas abertas en Navia (Asturias) con representación de nadadores galegos co equipo nacional.

O sábado era a 4ª etapa da LEN CUP sobre unha distancia de 10 km na que Carla Goyanes do C. N. Galaico e bolseira do CGTD foi cuarta. Ane de la Fuente do C. N. Liceo foi oitava.

Na categoría masculina, Gaspar Andrade do C. N. Arzúa e bolseiro do CGTD acadou o posto 14.

O domingo disputouse o LXI Descenso Internacional a nado sobre unha distancia de 5 km no que, en categoría feminina, Ane de la Fuente foi seguiunda e Carla Goyanes quinta.

Na categoría masculina, Gaspar Andrade foi décimo e Alex Lages do C. N. Riveira e bolseiro do CGTD acadou o posto 14.

Mediterranean Cup de augas abertas. Medalla de prata para Pablo Galán

20180729_aua_mediterranean_cup

O nadador Pablo Galán Vicente do C. del Mar e bolseiro do CGTD, acadou o segundo posto como integrante da remuda de España na proba de remuda 4x1250 libre da Mediterranean Cup de augas abertas disputada en Patras (Grecia). Ademais na proba de 10 km acadou o 8º posto.

Pola súa banda, Andrea Domínguez Casabella do C. N. Ponteareas, foi cuarta (primeira nadadora do ano 2003) na proba de 5 km.