Xornada 2 do Cto. de España de Natación Absoluto e Júnior de Verán

20190804_nat_cto_esp_abs_bea

20190804_nat_cto_esp_abs

Tres medallas na segunda xornada do Campionato de España Absoluto e Júnior de verán.

Beatriz Gómez Cortés do C. N. Galaico foi segunda en 400 estilos de categoría absoluta con 4:46.71.

Marco Guiotto Sánchez do C. del Mar foi segundo en 400 estilos de categoría júnior (18 anos) con 4:31.89.

Marcos García Garay do C. del Mar e bolseiro do CGTD foi terceiro en 400 estilos de categoría júnior (18 anos) con 4:34.64.

Outros nadadores finalistas foron:

María Vilas Vidal do C. N. Galaico e bolseira do CGTD, foi cuarta en 400 estilos de categoría absoluta con 4:52.47.

María de Valdés Álvarez do C. N. Liceo clasificouse para a final B dos 400 estilos de categoría absoluta aínda que foi baixa na final.

Miguel Martínez Novoa do Real C. Náutico Vigo acadou o posto 12 en 400 estilos de categoría absoluta con 4:33.65.

Igor Arce Rodríguez do C. D. N. Cidade de Santiago foi sexto en 100 costas de categoría júnior (17 anos) com 59.66.

Acceso á web do campionato

Xornada 1 do Cto. de España de Natación Absoluto e Júnior de Verán

20190803_nat_cto_esp_abs

Catro medallas na primeira xornada do CVII Campionato de España Absoluto OPEN de verán e XLI Campionato de España Júnior de verán que se disputa do 3 ao 7 de agosto en Tarrasa.

María de Valdés Álvarez do C. N. Liceo proclamouse campioa de España absoluta en 1500 libre cun tempo de 16:28.52.

María Vilas Vidal do C. N. Galaico e bolseira do CGTD foi segunda nos 1500 libre do campionato absoluto con 16:47.24

Raquel Cando Santos do C. N. Portamiñá foi primeira en 1500 libre do campionato júnior (16 anos) con 17:23.18. Ademais foi oitava no campionato absoluto.

Martín Pardo Pernas do C. Fluvial de Lugo foi primeiro en 800 libre do campionato júnior (17 anos) con 8:27.35.

Outros nadadores destacados que acadaron postos de finalista foron:

Jorge García Moreno do C.N. Liceo, oitavo en 800 libre absoluto con 8:18.77.

Carla Faro Martínez do C. N. Ponteareas e bolseira do CGTD, foi oitava en 1500 libre de 16 anos con 18:00.66.

Pablo Galán Vicente do C. del Mar e bolseiro do CGTD foi cuarto en 800 libre de 17 anos con 8:36.55.

Bruno Rey de Barros do C. N. Galaico foi cuarto en 800 libre de 18 anos con 8:30.28.

Javier Alonso Rodríguez do C. N. Ponteareas foi sexto en 800 libre de 18 anos con 8:38.73.

Manuel Simón Cotelo do C. N. Liceo foi oitavo en 800 libre de 18 anos con 8:40.47

Acceso á web do campionato

Gaspar Andrade, Alex Lages e Andrea Domínguez no Descenso Internacional Ría de Navia

Os nadadores Gaspar Andrade Budiño do C. N. Liceo e Alexandre Lages Brión do C. N. Galaico e bolseiro do CGTD, e a nadadora Andrea Domínguez Casabella do C. N. Ponteareas e bolseira do CGTD, están convocados co Equipo Nacional Absoluto e Júnior de Augas Abertas para participar no Descenso Internacional Ría de Navia.

A proba, que terá lugar na vila asturiana o vindeiro 4 de agosto, será sobre unha distancia de 5 km.

Acceso á web do campionato.

Campionato de Europa Júnior-Infantil de Augas Abertas

20190802_aua_cto_eur_jun

Paula Otero sexta e Pablo Cabana décimo na primeira xornada do Campionato de Europa Júnior-Infantil de Augas Abertas.

Paula Otero Fernández do C. N. Liceo e bolseira do CGTD foi sexta na proba de 5 Km de catgoría infantil no Campionato de Europa de Augas Abertas que se está a disputar en Racice.

Pablo Cabana del Amo do C. N. Ponteareas e bolseiro do CGTD foi décimo na proba de 5 Km de categoría infantil.

Aroa Silva Fidalgo do C. N. Santa Olaya e bolseira do CGTD acadou o posto 17 na proba de 7,5 Km de categoría júnior-1.

Acceso á web do campionato

Carla Goyanes, Aroa Silva, Paula Otero e Pablo Cabana, no Campionato de Europa Júnior-Infantil de Augas Abertas

20190729_nat_cto_esp_inf_alicia

Os nadadores bolseiros do CGTD Carla Goyanes García do C. N. Galaico, Aroa Silva Fidalgo do C. N. Santa Olaya, Paula Otero Fernández do C. N. Liceo e Pablo Cabana del Amo do C. N. Ponteareas xa están en Racice (República Checa) para participar do 2 ao 4 de agosto, no Campionato de Europa Júnior e Infantil de Augas Abertas.

O venres día 2, Aroa Silva participa nos 7,5 Km de categoría júnior-1 e Paula Otero e Pablo Cabana, nos 5 Km de categoría infantil. O sábado día 3, Carla Goyanes participa nos 10 Km de categoría júnior-2.

Para esta competición, tamén está convocado Fernando Zarzosa, adestrador do CGTD como integrante do cadro técnico.

Vacacións na oficina da FEGAN

Durante o mes de agosto a oficina da FEGAN permanecerá pechada por vacacións.

Poden contactar a través do correo electrónico info@fegan.org.

Xornada 4 do Cto. España de Natación Infantil de Verán

20190730_nat_cto_esp_inf_ana_cernadas

Dúas novas medallas no remate do Campionato de España de Natación Infantil de Verán.

Ana Cernadas González do C. Fluvial de Lugo e bolseira do CGTD foi segunda en 200 libre de 15 anos con 2:06.29.

Alicia Bouzas Pedreira do C. N. Galaico foi segunda en 800 libre de 14 anos con 9:16.73.

Outros nadadores destacados que acadaron postos de finalista foron:

Carla Carrón Muiña do C. N. Arzúa, 7ª en 200 libre de 14 anos con 2:11.06 nas eliminatorias.

Eva Feijoo Gómez do C. N. Pabellón Ourense foi 7º en 200 libre de 15 anos con 2:08.71.

Miguel Angel Abelenda Pérez do A. D. Fogar foi 7º en 400 libre de 15 anos con 4:17.86 nas eliminatorias.

Mario Méndez Puga do C. N. Rías Baixas foi 8º en 400 libre de 16 anos con 4:12.03.

Julia Rodríguez Alonso do R. C. N. Vigo foi 7ª en 100 bolboreta de 14 anos con 1:06.86. Ademais clasificouse para a final de 200 estilos cun tempo de 2:31.74 aínda que foi baixa.

Sergio Losada Jiménez do C. N. Ferrol foi 6º en 100 bolboreta de15 anos con 1:00.21.

Emiliano García Domínguez do C. D. N. Cidade de Santiago foi 10º en 100 bolboreta de 16 anos con 59.11.

Daniel Seijo Bermúdez do C. N. Ferrol foi 5º en 200 estilos de 15 anos con 2:15.87.

Acceso á web do campionato.

Xornada 3 do Cto. España de Natación Infantil de Verán

20190729_nat_cto_esp_inf_alicia

Catro novas medallas e tres MMG na terceira xornada do XLI Cto. España de Natación Infantil de Verán.

Alicia Bouzas Pedreira do C. N. Galaico foi segunda en 400 libre de 14 anos con 4:28.98.

Yoel Suárez Mato do C. del Mar foi terceiro en 200 braza de 15 anos con 2:27.99.

Carlos Souto Vilas do C. N. Liceo e bolseiro do CGTD foi segundo en 200 braza de 16 anos con 2:23.09 establecendo unha nova Mellor Marca Galega.

Rosalía Marín Martínez do C. N. Coruña foi terceira en 200 costas de 15 anos con 2:20.68 establecendo unha nova Mellor Marca Galega.

Antía Gómez Taibo do C. N. Arteixo foi cuarta en 200 costas de 14 anos con 2:24.39 establecendo unha nova Mellor Marca Galega.

Outros nadadores destacados que acadaron finais foron:

Ana Cernadas González do C. Fluvial de Lugo, quinta en 200 costas de 15 anos con 2:22.83.

Mario Méndez Puga do C. N. Vigo Rías Baixas, cuarto en 800 libre de 16 anos con 8:34.31.

Acceso á web do campionato.

Xornada 2 do Cto. España de Natación Infantil de Verán

20190728_nat_cto_esp_inf_rosalia_marin

20190728_nat_cto_esp_inf_carlos_souto

20190728_nat_cto_esp_inf_yoel_suarez

Tres medallas e tres MMG na segunda xornada en Barcelona

Rosalía Marín Martínez do C. N. Coruña proclamouse campioa de España en 100 costas de 15 anos con un tempo de 1:04.98, establecendo unha nova Mellor Marca Galega.

Carlos Souto Vilas do C. N. Liceo e bolseiro do CGTD proclamouse campión de España en 400 estilos de 16 anos con un tempo de 4:35.23, establecendo unha nova Mellor Marca Galega. Ademais foi 7º en 100 braza con 1:07.66 nas eliminatorias.

Yoel Suárez Mato do C. del Mar foi terceuro en 100 braza de 15 anos cun tempo de 1:08.05.

Antía Gómez Taibo do C. N. Arteixo foi cuarta en 100 costas de 14 anos con 1:06.67 establecendo unha nova Mellor Marca Galega. Ademais foi 8ª en 50 libre con 28.41 en eliminatorias.

Outros nadadores finalistas foron:

Martín Vázquez López do C. N. Portamiñá foi 10º en 100 libre de 16 anos con un tempo de 54.70 en eliminatorias.

Ana Cernadas González do C Fluvial de Lugo e bolseira do CGTD foi cuarta en 100 costas de 15 anos con 1:07.09 e sexta en 50 libre con 27.58.

Daniel Seijo Bermúdez do C. N. Ferrol foi 7º en 400 estilos de 15 anos con 4:53.17.

Mario Méndez Puga do C. N. Vigo Rías Baixas foi 10º en 400 estilos de 16 anos con 4:45.53 en eliminatorias.

Acceso á web do campionato.

Proba 7 do Circuíto de Augas Abertas

20190719_nat_cto_esp_ale

Ana Buceta e Javier Alonso, vencedores en Arteixo

O sábado disputouse a Travesía Concello de Arteixo, sétima proba do Circuíto Galego de Augas Abertas 2019, na que os vencedores absolutos foron, en categoría masculina Javier Alonso Rodríguez do C. N. Ponteareas e en categoría feminina, a vencedora foi Ana Buceta Lago, tamén do C. N. Ponteareas.

En categorías Máster os vencedores foron os seguintes:

Máster 1: Cora Vinagre Sendino do A. D. Fogar.

Máster 2: Aitor Ibañez Pereiro do C. N. Riveira e Vanesa Pillado Mariño tamén do C. N. Riveira.

Máster 3: Adolfo Fernández González do C. N. Galaico e Mª del Mar Terceiro Delgado do Club del Mar de San Amaro.