Campionato de España Cadete de Wáter-polo

20240714_wat_ponte

O equipo Cadete Masculino de CW Pontevedra remata a sua participación no Campionato de España que se disputou o fin de semana en Manresa no posto 18.

Resultados dos partidos:

CN Caballa 12 - 10 CW Pontevedra

CN Helios 13 - 6 CW Pontevedra

CW Pontevedra 20 - 1 Waterpolo Club Logroño

CW Pontevedra 12 - 10 Waterpolo Málaga

CN Ciudad de Alcorcón 6 - 4 CW Pontevedra

Campionato de España Alevin-Infantil de 1ª División de Natación Artística

Remata o Campionato de España Alevin-Infantil de 1ª División de Natación Artística en Sabadell.

Medalla de bronce para o dúo mixto de C Galaico Sincro formado por Iván González e Clara Maquieira.

20240714_art_duomixto

Resultados máis destacados:

Dúo Líbre Infantil

21º- RCN de Vigo

24º- C Galaico Sincro

Combinado Infantil

19º- RCN de Vigo

20º- C Galaico Sincro

Equipo Infantil

17º- C Galaico Sincro

20º- RCN de Vigo

Clasificación por clubs en categoría Infantil

11º- C Galaico Sincro

19º- RCN de Vigo

Toda a información.

Campionato de España Alevín de Natación

Remata o Campionato de España Alevín de Natación. Diego Troitiño de CN Ferrol, bateu a Mellor Marca Galega de 13 anos en 50 costas (32.24).

20240714_nat_diego

Resultados máis destacados:

200 Bolboreta

12 anos. 4º - Sara Carreira de CN Culleredo. 2.37.49.

12 anos. 5º - Aroa Jiménez de CN Ferrol. 2.39.63.

13 anos. 5º - Lucía Cagiao de Sporting Casino. 2.32.32.

13 anos. 6º - Rubén Antón de CN Xove. 2.29.35.

400 Libre

13 anos. 8º - Eva Gerveno de Sporting Casino. 4.50.47.

Toda a información.

Campionato de Europa Júnior de Augas Abertas

20240713_nat_mateo

Mateo García de CN Arteixo e Bolseiro do CGTD obtén o 8º posto no Campionato de Europa Júnior de Augas Abertas na proba do 10 K. Con este posto cumpre criterios para participar no Mundial Júnior de Augas Abertas.

Campionato de España Alevín de Natación

Terceira xornada do Campionato de España Alevín de Natación en Ciudad Real con tres medallas para Galicia. Marcos Garabatos de CN Mos, bateu a Mellor Marca Galega de 13 anos en 100 libre (59.75) e en 50 bolboreta (29.60).

20240713_nat_medallas

Resultados máis destacados:

100 Libre

13 anos. 7º - Marcos Garabatos de CN Mos 59.91.

200 Libre

12 anos. 7º - Sara Carreira de CN Culleredo 2.22.06.

200 Costas

12 anos. 8º - Iago Villa de C Marina Ferrol 2.43.39.

13 anos. 2º - Jeyden Jael Silva de CN Riveira 2.23.45.

13 anos. 4º - Mauro Borrazás de Sporting Casino 2.28.06.

50 Bolboreta.

13 anos. 7º - Marcos Garabatos de CN Mos 29.52.

200 Estilos.

13 anos. 1º - Rubén Antón de CN Xove 2.26.85.

13 anos. 2º - Adrián Fernández de CN Portamiñá 2.26.91.

400 Estilos

12 anos. 8º - Mar Díaz-Pache de Sporting Casino 5.47.13.

Toda a información.

Campioato de Europa Júnior de Augas Abertas

20240712_nat_ines

Inés Mourenza de CN Portamiña e Bolseira do CGTD obtén o 8º posto no Campionato de Europa Júnior de Augas Abertas na proba do 7,5 K. Cumpre criterios para participar no Mundial de Augas Abertas.

Campionato de España Alevin-Infantil de 1ª División de Natación Artística

Primeira xornada do Campionato de España Alevin-Infantil de 1ª División de Natación Artística en Sabadell.

20240712_art_chicas

Resultados máis destacados:

Figuras

16º- Candela Pazo RCN de Vigo e bolseira CGTD.

44º- Clara Maquieira C Galaico Sincro.

55º- Mar Iglesias RCN de Vigo.

44º- Martina Suárez RCN de Vigo.

67º- Deva Alonso RCN de Vigo.

Toda a información.

Campionato de España Alevín de Natación

Segunda xornada do Campionato de España Alevín de Natación en Ciudad Real con dúas medallas para Galicia.

20240712_nat_medallas

Resultados máis destacados:

100 Libre

13 anos. 8º - Noa Ferreiro de AD Fogar 1.03.91.

100 Bolboreta

12 anos. 3º - Sara Carreira de CN Culleredo 1.11.47.

200 Estilos

12 anos. 8º - Mar Díaz-Pache de Sporting Casino 2.44.51.

400 Estilos

13 anos. 2º - Rubén Antón de CN Xove 5.13.22.

Toda a información.

Concentración previa Mundial Júnior de Natación Artística

20240707_art_daniela

Daniela Suárez de C Galaico Sincro e Bolseira do CGTD, convocada coa Selección Júnior de Natación Artística para a concentración previa ao Mundial Júnior.

Será no CAR Sant Cugat del Vallés, Barcelona do 1 ao 10 de agosto.

Convocatoria

Campionato de España Alevín de Natación

Primeira xornada do Campionato de España Alevín de Natación en Ciudad Real.

Marcos Garabatos de CN Mos, bate a MMG en 50 libre cun tempo de 26.80.

20240712_nat_garabatos

Resultados máis destacados:

100 costas

13 anos. 4º - Jeyden Jael Marcos de CN Riveira. 1.07.22

13 anos. 7ª - Alba Lema de CN Portamiñá. 1.10.94

50 libre

13 anos. 4º - Marcos Garabatos de CN Mos. 26.80 (MMG)

800 libre

13 anos. 8º - Adrián Fernández de CN Portamiñá. 9.44.51.

13 anos. 10º - Mauro Borrazás de Sporting Casino. 9.49.49.

12 anos. 6ª - Patricia López de CN Portamiñá. 10.26.50.

Toda a información.