Proba 11 do Circuíto de Augas Abertas

20190820_aua_tea_fem

20190820_aua_tea_mas

Andrea Domínguez e Gaspar Andrade, de novo gañadores nunha proba do Circuito, esta vez en Ponteareas.

O domingo, na Travesía Vila do Tea, os vencedores da proba do Circuito de Augas Abertas 2019 foron Andrea Domínguez Casabella do C. N. Ponteareas e Gaspar Andrade Budiño do C. N. Liceo.

En categorías Máster os vencedores foron os seguintes:

Máster 1: Estíbaliz Bugallo Pérez e Rubén Domínguez Pardellas, do R. C. N.Vigo.

Máster 2: Vanesa Pillado Mariño do C. N. Riveira e Jesús C. Quintas Barros do C. N. Escualos.

Máster 3: Mª CRistina Calviño Cancela do C. N. Ponteareas e Sergio Bethencourt Iglesias do C. N. Galaico.

Máster 4: Alicia Caicoya de Urzáiz do C. N. Traviesas e Manuel A Rodríguez Yáñez do C. N. Vigo Rías Baixas.

Proba 10 do Circuíto de Augas Abertas

Andrea Domínguez e Gaspar Andrade, repiten triunfo en Boiro.

O xoves pola tarde, na Travesía Illa de Bensa, décima proba do Circuito Galego de Augas Abertas 2019, os vencedores absolutos foron Andrea Domínguez Casabella do C. N. Ponteareas e Gaspar Andrade Budiño do C. N. Liceo.

En categorías Máster os vencedores foron os seguintes:

Máster 1: Cora Vinagre Sendino do A. D. Fogar.

Máster 2: Elisa Pichel García de Seárez do A. D. Fogar e Diego Sotelo Fernández do U. S. C.

Máster 3: Mª del Mar Terceiro Delgado do C. del Mar e Adolfo Fernández González do C. N. Galaico.

Máster 4: Manuel A Rodríguez Yáñez do C. N. Vigo Rías Baixas.

Proba 9 do Circuíto de Augas Abertas

Andrea Domínguez e Gaspar Andrade, vencedores en Ribeira.

O xoves pola mañán, na Travesía Praia de Coroso, novena proba do Circuito Galego de Augas Abertas 2019, os vencedores absolutos foron Andrea Domínguez Casabella do C. N. Ponteareas e Gaspar Andrade Budiño do C. N. Liceo.

En categorías Máster os vencedores foron os seguintes:

Máster 1: Cora Vinagre Sendino do A. D. Fogar. e Alejandro Rodríguez Outeiriño do C.N. Escualos.

Máster 2: Elisa Pichel García de Seárez do A. D. Fogar e Diego Sotelo Fernández do U. S. C.

Máster 3: Nancy Louise Frey do C. N. Riveira e Sergio Bethencourt Iglesias do C. N. Galaico.

Máster 4: Manuel A Rodríguez Yáñez do C. N. Vigo Rías Baixas.

Proba 8 do Circuíto de Augas Abertas

20190812_aua_cedeira

Andrea Domínguez e Manuel Simón, vencedores en Cedeira.

O sábado, na Travesía Ría de Cedeira, oitava proba do Circuito Galego de Augas Abertas 2019, os vencedores absolutos foron Andrea Domínguez Casabella do C. N. Ponteareas e Manuel Simón Cotelo do C. N. Liceo.

En categorías Máster os vencedores foron os seguintes:

Máster 1: Andrea Muras Mora do U. S. C. e Alejandro Rodríguez Outeiriño do C.N. Escualos.

Máster 2: Aitor Ibañez Pereiro do C. N. Riveira e Mª José Regueira Martínez tamén do C. N. Riveira.

Máster 3: Manuel V Fernández García do C. N. Riveira.

Máster 4: Manuel A Rodríguez Yáñez do C. N. Vigo Rías Baixas.

Listaxe provisional de avaliación de solicitude de bolsas do CGTD

A Secretaría Xeral para o Deporte publica as listaxes provisionais de avaliación das solicitudes presentadas ao abeiro da Resolución do 7 de xuño de 2019 (DOG 14-06-2019), pola que se establecen as bases reguladoras para a concesión de prazas, en réxime de concorrencia competitiva, de tecnificación e rendemento deportivo para o Centro Galego de Tecnificación Deportiva para a tempada 2019-2020.

Accesso ás listaxes

Xornada 5 do Cto. de España de Natación Absoluto e Júnior de Verán

20190804_nat_cto_esp_abs_bea

20190807_nat_cto_esp_abs_marcos

Dúas medallas na derradeira xornada do CVII Campionato de España Absoluto OPEN de verán e XLI Campionato de España Júnior de verán disputado en Tarrasa.

Beatriz Gómez Cortés do C. N. Galaico foi terceira en 200 estilos de categoría absoluta con 2:17.22.

Marcos García Garay do C. del Mar e bolseiro do CGTD foi terceiro en 100 bolboreta de categoría júnior (18 anos) con 56.73

Outros nadadores finalistas foron:

Alba Gómez Mesias do C. N. Arteixo e bolseira do CGTD, quinta en 200 libre en categoría absoluta con 2:03.88.

María Vilas Vidal do C. N. Galaico e bolseira do CGTD, sétima en 200 estilos en categoría absoluta con 2:21.40.

María de Valdés Álvarez do C. N. Liceo, décima en 200 libre de categoría absoluta con 2:05.12.

Jorge García Moreno do C. N. Liceo acadou o posto 12 en 200 libre de categoría absoluta con 1:53.10.

Miguel Martínez Novoa do Real C. Náutico Vigo acadou o posto 13 en 100 bolboreta de categoría absoluta con 55.92.

Marco Guiotto Sánchez do C. del Mar, cuarto en 200 estilos de categoría júnior (18 anos) con 2:09.71.

Aroa Silva Fidalgo do C. N. Santa Olaya e bolseira do CGTD, cuarta en 200 libre de categoría júnior (17 anos) con 2:06.20.

Acceso á web do campionato

Xornada 4 do Cto. de España de Natación Absoluto e Júnior de Verán

Dúas medallas de nadadores de clubes galegos na cuarta xornada do Campionato de Tarrasa.

María de Valdés Álvarez do C. N. Liceo acadou unha nova medalla, nesta xornada a de prata nos 800 libre do campionato de categoría absoluta con un tempo de 8:46.02.

Raquel Cando Santos do C. N. Portamiñá acadou a sua segunda medalla, nesta xornada tamén a prata nos 800 libre do campionato júnior (16 anos) con unha marca de 9:06.64.

Outros nadadores finalistas foron:

María Vilas Vidal do C. N. Galaico e bolseira do CGTD foi cuarta nos 800 libre do campionato absoluto con 8:49.37.

Beatriz Gómez Cortés do C. N. Galaico foi quinta nos 800 libre do campionato absoluto con 8:53.63.

Jorge García Moreno do C. N. Liceo foi sétimo nos 400 libre do campionato absoluto con 4:00.01.

Alba Gómez Mesías do C. N. Arteixo e bolseira do CGTD acadou o posto 14 en 100 libre do campionato absoluto con 58.09.

Martín Pardo Pernas do C. Fluvial de Lugo foi sexto en 400 libre de categoría júnior (17 anos) con 4:05.00.

Bruno Rey de Barros do C. N. Galaico foi sexto en 400 libre de categoría júnior (18 anos) con 4:05.94.

Javier Alonso Rodríguez do C. N. Ponteareas foi sétimo en 400 libre de categoría júnior (18 anos) con 4:12.10.

Martín López Franco do C. N. Riveira foi sétimo en 200 braza de categoría júnior (18 anos) con 2:27.37.

Marco Guiotto Sánchez do C. del Mar foi noveno en 200 braza de categoría júnior (18 anos) con 2:27.89 en eliminatorias.

Igor Arce Rodríguez do C. D. N. Cidade de Santiago fois sexto en 200 costas de categoría júnior (17 anos) con 2:09.27 en eliminatorias.

A nadadora Aroa Silva Fidalgo bolseira do CGTD e do C. N. Santa Olaya foi terceira en 800 libre de categoría júnior (17 anos) e oitava en categoría absoluta, con un tempo de 9:00.45.

Acceso á web do campionato

Pódiums de Andrea Domínguez, Alex Lages e Gaspar Andrade en Navia

20190806_aua_navia_andrea

20190806_aua_navia_lages

Boa actuación en Navia dos nadadores galegos convocados co Equipo Nacional de Augas Abertas.

Andrea Domínguez Casabella do C. N. Ponteareas e bolseira do CGTD foi terceira por partida dobre, tanto na proba da Copa de España disputada o sábado sobre unha distancia de 7,5 km, como no Descenso Internacional disputado o domingo sobre unha distancia de 5 km.

Alexandre Lages Brión do C.N. Galaico e bolseiro do CGTD foi terceiro nos 5 km da proba do Descenso Internacional.

Gaspar Andrade Budiño do C. N. Liceo foi terceiro nos 7,5 km da proba da Copa de España e cuarto no Descenso Internacional.

Xornada 3 do Cto. de España de Natación Absoluto e Júnior de Verán

Tres novas medallas de nadadores de clubes galegos na terceira xornada do Campionato Absoluto e Júnior de verán.

María de Valdés Álvarez do C. N. Liceo foi segunda en 400 libre en categoría absoluta con 4:16.29.

Martín Pardo Pernas do C. Fluvial de Lugo foi segundo en 1500 libre de categoría júnior (17 anos) con 16:22.16.

Marcos García Garay do C. del Mar e bolseiro do CGTD foi segundo en 200 bolboreta de categoría júnior (18 anos) e quinto de categoría absoluta con 2:03.76.

Outros nadadores finalistas foron:

María Vilas Vidal do C. N. Galaico e bolseira do CGTD, sexta en 400 libre de categoría absoluta con 4:21.83.

Alba Gómez Mesías do C. N. Arteixo e bolseira do CGTD foi novena en 400 libre de categoría absoluta con 4:22.86.

Raquel Cando Santos do C. N. Portamiñá foi cuarta en 400 libre de categoría júnior (16 anos) con 4:28.56.

Marco Guiotto Sánchez do C. del Mar foi cuarto en 1500 libre de categoría júnior (18 anos) con 16:11.08.

Manuel Simón Cotelo do C. N. Liceo foi sexto en 1500 libre de categoría júnior (18 anos) con 16:40.58.

Javier Alonso Rodríguez do C. N. Ponteareas foi sétimo en 1500 libre de categoría júnior (18 anos) con 16:41.37.

Bruno Rey de Barros do C. N. Galaico foi oitavo en 1500 libre de categoría júnior (18 anos) con 16:42.08.

Ademais, a nadadora Aroa Silva Fidalgo, bolseira do CGTD e do C. N. Santa Olaya foi terceira en dúas probas da categoría júnior (17 anos): en 400 libre con 4:19.88 e en 200 bolboreta con 2:20.03.

Acceso á web do campionato

Campionato de Europa de Augas Abertas Júnior-Infantil

20190804_aua_cto_eur_jun

20190804_aua_cto_eur_jun_carla

O equipo español de remudas mixtas 4x1250 m U16, acadou o quinto posto no Campionato de Europa Júnior de Augas Abertas. Esta remuda contou coa participación dos nadadores galegos bolseiros do CGTD Paula Otero Fernández do C. N. Liceo e Pablo Cabana del Amo do C. N. Ponteareas.

Pola súa banda, Carla Goyanes García do C. N. Galaico e bolseira do CGTD, na xornada de onte participou na proba de 10 km de categoría júnior-2, acadando o posto 19.

Acceso á web do campionato