Proba 2 do Circuíto Galego de Augas Abertas

imaxeimaxe

imaxeimaxe

O mércores disputouse a XLVII Travesía ao Dique, segunda proba do Circuíto Galego de Augas Abertas - Travesías a nado 2018, cos seguintes vencedores:

Deportista feminino: 1ª Carla Goyanes do C. N. Galaico, 2ª Andrea Domínguez do C. N. Ponteareas e 3ª Ana Veiga do C. del Mar.

Deportista masculino: 1º Gaspar Andrade do C. N. Arzúa, 2º Miguel Martínez do Real C. Náutico de Vigo e 3º Lucas Costa do C. N. Ponteareas.

Máster 1 feminino: 1ª Mª Elisa Pichel do A. D. Fogar.

Máster 2 masculino: 1º Denis Pexegueiro do USC.

Máster 3 masculino: 1º Rudy Carlos Palamedi do A. D. Fogar.

Máster 3 feminino: 1ª Mª Cristina Calviño do C. N. Ponteareas.

Ler máis.

Solicitude sedes competicións

Aberto o prazo de solicitude se sedes de competicións nas diferentes modalidades para a tempada 2018/19.

O prazo remata o venres 21 de setembro.

Acceso a modelos de solicitude de sedes.

Xornada 1 do Cto. de España de Natación Infantil de Verán

20180727_nat_paula_otero_fdez_juan_glez_tizon

Dúas medallas e tres MMG na primeira xornada do XL Campionato de España de Natación Infantil de Verán que se disputa en Madrid.

Paula Otero Fernández do C. N. Liceo foi primeira en 200 bolboreta (14 anos) con 2:20.54 establecendo una nova MMG, que xa batira tamén nas eliminatorias matinais con 2:23.75 Juan González Tizón do C. N. Coruña, foi terceiro en 1500 libre (15 anos) con 16:27.59 Carlos Souto Vilas do C. N. Liceo e bolseiro do CGTD foi cuarto en 400 estilos (15 anos) con 4:41.58, establecendo unha nova MMG

Outros nadadores finalistas foron:

Hugo Borrallo Castelo do C. N. Liceo foi 9º en 1500 libre (15 anos) con 17:14.28.

Martín Pardo Pernas do C. Fluvial Lugo foi 9º en 1500 libre (16 anos) con 16:57.41.

Carlos Silva Sieira do C. N. Liceo foi 10º en 200 costas (15 anos) con 2:16.40.

Igor Arce Rodríguez do C. D. N. Cidade Santiago, foi 5º en 200 costas (16 anos) con 2:11.87.

Patricia Barbier Urcullu do Real C. Náutico de Vigo foi 8ª en 100 costas (15 anos) con 1:07.19.

O equipo de remudas 4x100 libre feminino do C. N. Liceo foi 8º con 4:06.81.

Acceso á web do campionato.

Andrea Domínguez e Pablo Galán na Mediterranean Cup de augas abertas

A nadadora Andrea Domínguez Casabella do C. N. Ponteareas e o nadador Pablo Galán Vicente do C. del Mar e bolseiro do CGTD, participan co equipo nacional na Mediterranean Open Water Swimming Cup que se disputa en Patras (Grecia) os días 28 e 29 de xullo. Andrea participa o sábado nos 5 Km de categoría infantil e Pablo o domingo nos 10 Km de categoría júnior-1.

Bases reguladoras para a concesión de bolsas no CGTD

Resolución da Secretaría Xeral para o Deporte, pola que se establecen as bases reguladoras para a concesión de bolsas, de tecnificación e rendemento deportivo para o Centro Galego de Tecnificación Deportiva para a tempada 2018/19.

Ver resolución.

Ane de la Fuente, Carla Goyanes, Gaspar Andrade e Alex Lages na LEN CUP

Ane de la Fuente do C. N. Liceo e os nadadores bolseiros do CGTD Carla Goyanes do C. N. Galaico, Gaspar Andrade do C. N. Arzúa e Alex Lages do C. N. Riveira, están convocados para participar co equipo nacional absoluto e júnior de augas abertas na 4ª etapa da LEN CUP que se disputa en Navia (Asturias) os días 28 e 29 de xullo.

Tamén están convocados como integrantes do cadro técnico, Jesús de la Fuente, adestrador do C. N. Liceo e Diego Pérez, adestrador do C. N. Galaico.

O RCN Vigo, terceiro no Campionato de España de Natación Artística Infantil de 2ª división

20180723_art_cto_esp_infa_rcnv

O RCN Vigo acadou a terceira posición na clasificación final de clubes do I Campionato de España de Natación Artística Infantil de 2ª división de Verán disputado en Reus, con un total de 29 clubes. Tamén participaron outros dous clubes galegos, o C Sincro Pontevedra e C Sincro Ferrol.

Destacaron o 8º posto de Laura Yague Quiroga e Carmen Borrajo Ruiz, do RCNV, en solo. En dúos, tamén do RCNV destacaron Laura Yague e Laura Gómez 7º posto, e Carmen Borrajo e Candela Fidalgo 9º posto.

En rutina de equipo, o RCN Vigo foi 7º e C Sincro Pontevedra 13º, e en combo, RCN Vigo foi 13º e C Sincro Pontevedra 16º.

Acceso á web do campionato.

Xornada 4 do Cto. de España de Natación Alevín de Verán

20180723_nat_cto_esp_pablo_cabana

20180723_nat_cto_esp_alicia_carron

Dúas novas medallas e unha MMG dos nadadores galegos na derradeira xornada do VI Cto España Alevín de Sabadell.

Pablo Cabana del Amo do C. N. Ponteareas acadou a súa terceira medalla no campionato, esta vez co segundo posto nos 400 libre (14 anos) cun tempo de 4:16.23 o que supón ademais unha nova MMG.

Alicia Bouzas Pedreira do C. N. Galaico foi terceira en 400 libre (13 anos) con 4:39.19.

Outros finalistas foron:

Julia Rodríguez Alonso do Real C. Náutico de Vigo, sexta en 200 estilos (13 anos) con 2:33.18.

Carla Carrón Muiña do C. N. Arzúa, sexta en 400 libre (13 anos) con 4:40.69.

Acceso á web do campionato.

Xornada 4 do Cto. Galego de Natación Absoluto, Júnior e Infantil de Verán

20180722_nat_campion_abso

20180722_nat_campion_juni

20180722_nat_campion_infa

20180722_nat_trof_paula_carballido

O Club Natación Galaico proclámase campión galego absoluto, gaña tamén na clasificación feminina e masculina.

O Real C. Náutico de Vigo proclámase campión galego júnior, gaña tamén na clasificación feminina, na masculina o gañador foi o C. del Mar.

O C. N. Liceo proclámase campión galego infantil, gaña tamén na clasificación feminina e na masculina.

Unha mellor marca na cuarta e última xornada do Cto. Galego de Natación Absoluto, Júnior e Infantil de Verán que se celebrou en Pontevedra na piscina Rías do Sur do 19 ao 22 de xullo de 2018.

Mellores Marcas batidas

  • Ana Cernadas González do C. Fluvial Lugo MMG 14 anos en 200 costas con 2:25.85.

Trofeo Paula Carballido, mellor puntuación FINA en categoría feminina e masculina:

  • Alba Gómez Mesía do C. N. Arteixo na proba 100 libre cun tempo de 58.36 e 710 puntos.
  • Sergio Varela Campos do C. N. Coruña na proba 50 costas cun tempo de 26.33 e 761 puntos.

Clasificacións do Campionato Absoluto:

Feminina:

1. C.N. GALAICO 528.
2. C.N. LICEO 431.
3. R.C.N. VIGO 366.

Masculina:

1. C.N. GALAICO 458.
2. CLUB DEL MAR 421.
3. C.N. PABELLON OURENSE 405.0.

Total:

1. C.N. GALAICO 986.
2. C.N. LICEO 729.5.
3. C.N. PABELLON OURENSE 662.0.

Clasificacións do Campionato Júnior:

Feminina:

1. R.C.N. VIGO 278.
2. C.N. PORTAMIÑA LUGO 262.
3. C.N. GALAICO 254.

Masculina:

1. CLUB DEL MAR 400.
2. C.N. CORUÑA 321.
3. C.N. PABELLON OURENSE 293.

Total:

1. R.C.N. VIGO 552.
2. C.N. GALAICO 490.
3. C.N. PABELLON OURENSE 405.

Clasificacións do Campionato Infantil:

Feminina:

1. C.N. LICEO 442.
2. C.N. CORUÑA 232.
3. C.N. PABELLON OURENSE 226.5.

Masculina:

1. C.N. LICEO 301.
2. C.N. PABELLON OURENSE 252.
3. CLUB DEL MAR 226.

Total:

1. C.N. LICEO 743.
2. C.N. PABELLON OURENSE 478.5.
3. C.N. FERROL 413.

Ler máis.

Xornada 3 do Cto. de España de Natación Alevín de Verán

20180722_nat_yoel_carla

Dúas novas medallas dos nadadores galegos en Sabadell.

Yoel Suárez Mato do C. del Mar foi segundo en 100 braza masculino (14 anos) con 1:11.79.

Carla Carrón Muiña do C. N. Arzúa foi terceira en 200 libre feminino (13 anos) con 2:12.76.

Outros nadadores finalistas foron:

Alicia Bouzas Pedreira do C. N. Galaico, sétima en 100 costas (13 anos) con 1:10.63 en eliminatorias.

Pablo Cabana del Amo do C. N. Ponteareas foi cuarto en 200 bolboreta (14 anos) co 2:16.65 en eliminatorias.

Sergio Losada Jiménez do C. N. Ferrol, foi oitavo en 200 bolboreta (14 anos) con 2:20.03.

Julia Rodríguez Alonso do Real C. N. Vigo foi sexta en 200 bolboreta (13 anos) con 2:29.72.

Sofía Carballo González do C. N. Ponteareas foi sétima en 100 braza (12 anos) con 1:22.38.

Acceso á web do campionato.