Liga Galega de Wáter-polo (4 e 5 de xaneiro)

Resultados dos primeiros encontros de ligas de wáter-polo do ano 2020:

División de honra masculina: vitoria local do RCN Vigo diante do C. W. Pabellón Ourense (19-7).

División de honra feminina: vitoria local do RCN Vigo diante do C. W. Pabellón Ourense (10-7).

Liga cadete mixta: vitoria local do RCN Vigo diante do C. W. Pabellón Ourense (20-4).

Ler máis.

Carla Goyanes concentrada en Sierra Nevada

A nadadora do C. N. Galaico e bolseira do CGTD Carla Goyanes García, está convocada para participar co Equipo Nacional Júnior-2 de Augas Abertas (equipo de promoción 10k), nunha concentración en altura que terá lugar do 3 ao 25 de xaneiro en Sierra Nevada.

Para esta concentración, tamén está convocada a nadadora Aroa Silva Fidalgo do C. N. Santa Olaya e bolseira do grupo de augas abertas da RFEN/CGTD.

María Vilas co Equipo Nacional de Augas Abertas en Lanzarote

A nadadora do C. N. Galaico e bolseira do CGTD María Vilas Vidal, comeza o ano participando co Equipo Nacional Absoluto de Augas Abertas, nunha concentración de preparación do Preolímpico.

A esta concentración, que ten lugar en Lanzarote do 2 ao 18 de xaneiro, tamén está convocado Fernando Zarzosa, adestrador do CGTD.

Xornada 3 do Cto. Galego de Natación Absoluto de Inverno

20181230_cto_gal_abso_inv

20181230_trof_paula_carballido

O Club Natación Galaico proclámase campión galego absoluto de inverno, ganando tamén as clasificacións feminina e masculina.

Dous récord de campionato e sete mellores marcas na terceira e última das tres xornadas do Cto. Galego de Natación Absoluto de Inverno que se celebrou en Pontevedra na piscina Rías do Sur do 28 ó 30 de decembro de 2019.

Récords de campionato batidos

  • Remuda 4x50 libre do C. N. Arzúa (Brais Senín Mouriño, Oscar Pereiro Carril, Marcos García Soto, Raúl Segade Mariño) con 1:32.79.
  • García Garay, Marcos do C. del Mar en 200 bolboreta con 2:00.78.

Mellores Marcas batidas

  • Carballo González, Sofia do C. N. Ponteareas MMG 13 anos en 100 braza con 1:14.51.
  • Marín Martínez, Rosalía do C. N. Coruña MMG 15 anos en 50 costas con 29.57.
  • Galán Vicente, Pablo do C. del Mar MMG 17 anos en 800 libre con 8:07.42.
  • Suárez Mato, Yoel do C. del Mar MMG 15 anos en 100 estilos con 59:95.
  • Carrón Muiña, Carla do C. N. Arzúa MMG 14 anos en 100 libre con 58.21.
  • Lemos Fernández, Iria do C. N. Ponteareas MMG 13 anos en 100 libre con 59.40.
  • Souto Vilas, Carlos do C del Mar de San Amaro MMG 16 anos en 100 braza con 1:04.22.

Trofeo Paula Carballido, mellor puntuación FINA en categoría feminina e masculina:

  • Vilas Vidal, María do C. N. Galaico na proba 1500 libre cun tempo de 16:25.01 e 814 puntos.
  • Andrade Budiño, Gaspar do C. N. Liceo na proba 1500 libre cun tempo de 15:24.36 e 772 puntos.

Ler máis.

Xornada 2 do Cto. Galego de Natación Absoluto de Inverno

20191229_nat_rg_4x50s_galaico

20191229_nat_rg_50m_fem

Dous récords galegos, dous récord de campionato e oito mellores marcas na segunda das tres xornadas do Cto. Galego de Natación Absoluto de Inverno que se está a celebrar en Pontevedra na piscina Rías do Sur do 28 ó 30 de decembro de 2019.

Récords galegos batidos

  • Remuda 4x50 estilos mixta do C. N. Galaico (Daniel Sánchez Louzán, Juan D. Hernández Niño, Beatriz Gómez Cortés, Antía García Silva) con 1:49.72.
  • García Silva, Antía do C. N. Galaico en 50 bolboreta con 27.94.

Récords de campionato batidos

  • García Silva, Antía do C. N. Galaico en 50 bolboreta con 28.07.
  • Gómez Mesías, Alba do C. N. Arteixo en 200 libre con 1:59.15.

Mellores Marcas batidas

  • Cabana del Amo, Pablo do C. N. Ponteareas MMG 15 anos en 400 estilos con 4:32.17.
  • Cernadas González, Ana do C. Fluvial Lugo MMG 15 anos en 100 costas con 1:04.07.
  • Marín Martínez, Rosalía do C. N. Coruña MMG 15 anos en 100 costas con 1:03.50 rebatida na final con 1:03.04.
  • Vázquez López, Martín do C. N. Portamiñá MMG 16 anos en 50 bolboreta con 25.69.
  • Souto Vilas, Carlos do C. del Mar MMG 16 anos en 400 estilos con 4:25.68.
  • Carrón Muiña, Carla do C. N. Arzúa MMG 14 anos en 200 libre con 2:03.80.
  • Galán Vicente, Pablo do C. del Mar MMG 17 anos en 1500 libre con 15:28.14.

Os equipos que lideran as clasificacións ó termo da xornada son:

Feminina: C. N. GALAICO 404,00

Masculina: C. DEL MAR 314,00

Total: C. N. GALAICO 758,00

Ler máis.

Xornada 1 do Cto. Galego de Natación Absoluto de Inverno

20191228_nat_rg_4x50s_arzua

20191228_nat_rg_200s_mas

Dous récords galegos, un récord de campionato e oito mellores marcas na primeira das tres xornadas do Cto. Galego de Natación Absoluto de Inverno que se está a celebrar en Pontevedra na piscina Rías do Sur do 28 ó 30 de decembro de 2019.

Récords galegos batidos

  • Remuda 4x50 estilos do C. N. Arzúa (Oscar Pereiro Carril, Marcos Garcías Soto, Brais Senín Mouriño, Raúl Segade Mariño) con 1:41.65.
  • Martínez Novoa, Miguel do Real C. Náutico Vigo en 200 estilos con 2:00.52.

Récords de campionato batidos

  • Gómez Cortés, Beatriz do C. N. Galaico en 400 libre con 4:10.82.

Mellores Marcas batidas

  • Gómez Taibo, Antía do C. N. Arteixo MMG 14 anos en 50 costas (parcial do 4x50 estilos) con 29.95.
  • Cabana del Amo, Pablo do C. N. Ponteareas MMG 15 anos en 200 estilos con 2:07.14 rebatida na final con 2:06.68.
  • Cernadas González, Ana do C. Fluvial Lugo MMG 15 anos en 200 costas con 2:18.28.
  • Carballo González, Sofia do C. N. Ponteareas MMG 13 anos en 50 braza con 34.54.
  • Souto Vilas, Carlos do C. del Mar de San Amaro MMG 16 anos en 200 estilos con 2:06.25.
  • Marín Martínez, Rosalía do C. N. Coruña MMG 15 anos en 200 costas con 2:16.30.
  • Cabana del Amo, Pablo do C. N. Ponteareas MMG 15 anos en 200 libre con 1:54.29.

Os equipos que lideran as clasificacións ó termo da xornada 1 son:

Feminina: C. N. GALAICO 206,00

Masculina: C. del Mar 170,00

Total: C. N. GALAICO 372,00

Ler máis.

Estela Ojea, Iria Fernández, Blanca Fidalgo e Daniela Suárez, no Campus Ránking 30 de Natación Artística alevín

As nadadoras Estela Ojea Vázquez e Iria Fernández Rodríguez do C. Sincro Ourense, Blanca Fidalgo García do RCN Vigo e Daniela Suárez Fernández do C. Galaico Sincro, participarán no Campus que terá lugar no Colexio Gredos San Diego en Buitrago de Lozoya (Madrid) do 28 ao 30 de decembro.

A esta actividade tamén está convocada Diana Fernández, adestradora do C. Galaico Sincro como integrante do cadro técnico.

Cambio na vogalía de natación

Tras a renuncia de Diego Fernández Torres como vogal de natación na Xunta Directiva, tarefa que levaba desenvolvendo con éxito dende o inicio da actual lexislatura, toma o relevo no cargo Santiago Escudeiro Pereira, quen será a partir de agora o encargado, entre outras cuestións, de coordinar a actividade da Comisión Técnica que tamén sofre algún cambio.

Por unha banda haberá unha dirección técnica para categorías absoluta, júnior e infantil formada por Luisa Domínguez, José Rioseco, Jaime López e Fernando Zarzosa, e por outra unha para categorías alevín e benxamín con Andrés Carrera, Sergio Silva e Fernando Zarzosa.

María de Valdés co Equipo Nacional en Suráfrica

A nadadora do C. N. Liceo María de Valdés Álvarez está convocada para participar co Equipo Nacional Absoluto nunha concentración que terá lugar do 27 de decembro ao 14 de xaneiro en Pretoria (RSA).

IX Travesía Solidaria pola ELA - Memorial Fran Otero

imaxeimaxe

A Asociación Galega de Esclerose Lateral Amiotrófica – AGAELA,organiza a IX edición da Travesía Solidaria pola ELA – Memorial Fran Otero.

A cita será o próximo sábado 4 de Xaneiro de 2020 ás 11 horas no Real Club Náutico da Coruña.

A Travesía constara de dúas modalidades:

• 400 metros con ou sen neopreno

• 1000 metros con neopreno

A inscripción será unha doazón mínima de 6 € para ambas modalidades, máis haberá unha terceira opción: FILA 0, para aqueles que non poidan participar pero queiran colaborar.

Acceso á web do evento