85 post/s with categoría Augas abertas


Bos resultados das nadadoras galegas en Abu Dhabi

20181112_aua_abu_dhabi

A nadadora do C. N. Liceo María de Valdés Álvarez acadou o mellor resultado das representantes galegas na 8ª etapa da FINA Marathon Swim World Series Open Water disputada en Abu Dhabi sobre a distancia olímpica de 10 km ao acadar o posto 11.

Pola súa banda as nadadoras de categoría júnior Ane de la Fuente Fiaño, tamén do C. N. Liceo e Carla Goyanes García do C. N. Galaico que competían na categoría absoluta, acadaron os postos 31 e 39 respectivamente.

María de Valdés, Ane de la Fuente e Carla Goyanes en Abu Dhabi

As nadadoras do C. N. Liceo María de Valdés Álvarez e Ane de la Fuente Fiaño xunto con Carla Goyanes García do C. N. Galaico e bolseira do CGTD, están convocadas co equipo nacional absoluto de Augas Abertas para participar ma 8ª etapa do FINA Marathon Swim World Series que se disputa en Abu Dhabi o vindeiro día 9 sobre unha distancia de 10 km.

A esta competición tamén está convocado Fernando Zarzosa, adestrador do CGTD como integrante do cadro técnico.

V Madeira Island Swim Marathon

20181029_aua_aroa

Bos resultados dos nadadores de clubes galegos nos 10Km disputados en Funchal: Alexandre Lages Brión do C. N. Riveira foi cuarto absoluto e primeiro da súa categoría e Gaspar Andrade Budiño do C. N. Liceo foi sexto da súa categoría.

Pola súa banda, Aroa Silva, nadadora do C. N. Santa Olaya e bolseira do CGTD no grupo de augas abertas da RFEN, foi a vencedora absoluta na proba feminina.

Gaspar Andrade e Alex Lages en Madeira

Os nadadores Gaspar Andrade Budiño do C. N. Liceo e Alexandre Lages Brión do C. N. Riveira e bolseiro do CGTD, están convocados para participar co Equipo Nacional de Augas Abertas no V Madeira Island International Swim Marathon que se disputa en Funchal o vindeiro sábado 27 de outubro, sobre unha distancia de 10 km.

Maria de Valdés, Ane de la Fuente e Gaspar Andrade en Sierra Nevada

Os nadadores do C. N. Liceo María de Valdés Álvarez, Ane de la Fuente Fiaño e Gaspar Andrade Budiño están convocados para participar co Equipo Nacional absoluto e júnior-2 de Augas Abertas nunha concentración de preparación en altura do 19 de outubro ao 10 de novembro no C.A.R de Sierra Nevada.

A esta actividade tamén está convocado como integrante do cadro técnico, Jesús de la Fuente, adestrador do C. N. Liceo.

Final IV Copa España de Augas Abertas

20181001_aua_sel_esp_aa

20181001_aua_sel_gal_aa

O domingo disputouse en Benidorm a Final da IV Copa de España de Augas Abertas con ampla participación galega. Por unha banda, a primeira participación dunha Selección Galega con 9 deportistas, e por outra, a participación de outros tres coa Selección Española.

Na proba de Benidorm, sobre unha distancia de 5,5 km, o máis destacado foi a vitoria en categoría feminina de María de Valdés do C. N. Liceo, Carla Goyanes do C. N. Galaico sexta e Paula Otero do C. N. Liceo décima.

Na categoría masculina, Gaspar Andrade do C. N. Arzúa foi sexto e Alex Lages do C. N. Riveira décimo.

Na clasificación final da Copa de España, María de Valdés foi a vencedora absoluta, Carla Goyanes foi segunda en categoría júnior-1 e Laura Rodríguez do C. N. Ponteareas, quinta en júnior-2.

En categoría masculina, Gaspar Andrade foi cuarto absoluto, Pablo Cabana do C. N. Ponteareas foi quinto en categoría infantil e Alex Lages, sexto en categoría júnior-1.

Web dos resultados.

María de Valdés, Gaspar Andrade e Pablo Galán, co Equipo Nacional de Augas Abertas

A nadadora María de Valdés do C. N. Liceo e os nadadores Gaspar Andrade do C. N. Liceo e Pablo Galán do C. del Mar e bolseiro do CGTD, están convocados co equipo nacional de augas abertas para participar na etapa final da IV Copa de España de Augas Abertas que se disputa en Benidorm.

A esta actividade tamén está convocado Jesús de la Fuente, adestrador do C. N. Liceo como integrante do cadro técnico.

Circuíto Galego de Augas Abertas

Miguel Martínez do Real C. Náutico de Vigo e Ana Veiga do C. del Mar, vencedores absolutos do XV Circuíto Galego de Augas Abertas - Travesías a nado 2018.

Unha vez disputadas as 11 probas de que constaba o circuíto, en categoría absoluta feminina a vencedora foi Ana Veiga do C. del Mar por diante de Laura Rodríguez do C. N. Ponteareas e Lucía Cal do Real C. Náutico de Vigo.

En categoría absoluta masculina, o vencedor foi Miguel Martínez do Real C. Náutico de Vigo, seguido de Gaspar Andrade do C. N. Arzúa e Martín López do C. N. Riveira.

Na clasificación absoluta por clubes o RCN Vigo e o vencedor da categoría feminina e o CN Ponteareas o vencedor da categoría masculina.

A entrega de trofeos aos gañadores das clasificacións absolutas realizarase no Campionato Galego de Longa Distancia.

En máster, os vencedores en cada unha das cada categorías foron:

Vanesa Pillado do C. N. Riveira en máster 1.

Mª José Regueira do C. N. Riveira e Denis Pexegueiro do USC en máster 2.

Mª Cristina Calviño do C. N. Ponteareas e Rudy Carlos Palamedi do A. D. Fogar en máster 3.

Na clasificación máster por clubes, o CN Ponteareas e o vencedora na categoría feminina e o CN Riveira na categoría masculina.

A entrega de trofeos aos gañadores das clasificacións máster realizarase no Campionato Galego Máster de inverno.

Ler máis.

Proba 11 do Circuito Galego de Augas Abertas

20180924_aua_rcnv_fem

20180924_aua_rcnv_mas

O sábado disputouse a XVIII Travesía Ría de Vigo que pon punto final ao XV Circuíto Galego de Augas Abertas con triunfo de Carla Goyanes do C. N. Galaico e Gaspar Andrade do C. N. Arzúa na categoría absoluta.

Na categoría máster os vencedores da proba foron: Valentina Capelli do USC en máster 1, Mª José Regueira do C. N. Riveira e Denis Pexegueiro do USC en máster 2, Mª Cristina Calviño do C. N. Riveira e Rudy Carlos Palamedi do A. D. Fogar en máster 3.

Ler máis.

Convocatoria da Selección Galega de Augas Abertas

Por primeira vez, unha Selección Galega de Augas Abertas, participa nunha competición, que será a Final da IV Copa de España de Augas Abertas que se disputa en Benidorm o 30 de setembro.

Ver convocatoria e formulario de autorización.