121 post/s with categoría Augas abertas


Proba 12 do Circuíto de Augas Abertas

20190831_aua_trav_caneiro

Andrea Domínguez e Miguel Martínez, vencedores en Lugo.

O sábado, na Travesía do Caneiro, proba 12 do Circuito Galego de Augas Abertas 2019, os vencedores absolutos foron Andrea Domínguez Casabella do C. N. Ponteareas e Miguel Martínez Novoa do R. C. N. Vigo.

En categorías Máster os vencedores foron os seguintes:

Máster 2: Vanesa Pillado Mariño do C. N. Riveira e Jesús Carlos Quintas Barros do C. N. Escualos.

Máster 3: Mª del Mar Terceiro Delgado do C. del Mar e Carmelo Sanjorge Pedreira do C. N. Arteixo.

Proba 11 do Circuíto de Augas Abertas

20190820_aua_tea_fem

20190820_aua_tea_mas

Andrea Domínguez e Gaspar Andrade, de novo gañadores nunha proba do Circuito, esta vez en Ponteareas.

O domingo, na Travesía Vila do Tea, os vencedores da proba do Circuito de Augas Abertas 2019 foron Andrea Domínguez Casabella do C. N. Ponteareas e Gaspar Andrade Budiño do C. N. Liceo.

En categorías Máster os vencedores foron os seguintes:

Máster 1: Estíbaliz Bugallo Pérez e Rubén Domínguez Pardellas, do R. C. N.Vigo.

Máster 2: Vanesa Pillado Mariño do C. N. Riveira e Jesús C. Quintas Barros do C. N. Escualos.

Máster 3: Mª CRistina Calviño Cancela do C. N. Ponteareas e Sergio Bethencourt Iglesias do C. N. Galaico.

Máster 4: Alicia Caicoya de Urzáiz do C. N. Traviesas e Manuel A Rodríguez Yáñez do C. N. Vigo Rías Baixas.

Proba 10 do Circuíto de Augas Abertas

Andrea Domínguez e Gaspar Andrade, repiten triunfo en Boiro.

O xoves pola tarde, na Travesía Illa de Bensa, décima proba do Circuito Galego de Augas Abertas 2019, os vencedores absolutos foron Andrea Domínguez Casabella do C. N. Ponteareas e Gaspar Andrade Budiño do C. N. Liceo.

En categorías Máster os vencedores foron os seguintes:

Máster 1: Cora Vinagre Sendino do A. D. Fogar.

Máster 2: Elisa Pichel García de Seárez do A. D. Fogar e Diego Sotelo Fernández do U. S. C.

Máster 3: Mª del Mar Terceiro Delgado do C. del Mar e Adolfo Fernández González do C. N. Galaico.

Máster 4: Manuel A Rodríguez Yáñez do C. N. Vigo Rías Baixas.

Proba 9 do Circuíto de Augas Abertas

Andrea Domínguez e Gaspar Andrade, vencedores en Ribeira.

O xoves pola mañán, na Travesía Praia de Coroso, novena proba do Circuito Galego de Augas Abertas 2019, os vencedores absolutos foron Andrea Domínguez Casabella do C. N. Ponteareas e Gaspar Andrade Budiño do C. N. Liceo.

En categorías Máster os vencedores foron os seguintes:

Máster 1: Cora Vinagre Sendino do A. D. Fogar. e Alejandro Rodríguez Outeiriño do C.N. Escualos.

Máster 2: Elisa Pichel García de Seárez do A. D. Fogar e Diego Sotelo Fernández do U. S. C.

Máster 3: Nancy Louise Frey do C. N. Riveira e Sergio Bethencourt Iglesias do C. N. Galaico.

Máster 4: Manuel A Rodríguez Yáñez do C. N. Vigo Rías Baixas.

Proba 8 do Circuíto de Augas Abertas

20190812_aua_cedeira

Andrea Domínguez e Manuel Simón, vencedores en Cedeira.

O sábado, na Travesía Ría de Cedeira, oitava proba do Circuito Galego de Augas Abertas 2019, os vencedores absolutos foron Andrea Domínguez Casabella do C. N. Ponteareas e Manuel Simón Cotelo do C. N. Liceo.

En categorías Máster os vencedores foron os seguintes:

Máster 1: Andrea Muras Mora do U. S. C. e Alejandro Rodríguez Outeiriño do C.N. Escualos.

Máster 2: Aitor Ibañez Pereiro do C. N. Riveira e Mª José Regueira Martínez tamén do C. N. Riveira.

Máster 3: Manuel V Fernández García do C. N. Riveira.

Máster 4: Manuel A Rodríguez Yáñez do C. N. Vigo Rías Baixas.

Pódiums de Andrea Domínguez, Alex Lages e Gaspar Andrade en Navia

20190806_aua_navia_andrea

20190806_aua_navia_lages

Boa actuación en Navia dos nadadores galegos convocados co Equipo Nacional de Augas Abertas.

Andrea Domínguez Casabella do C. N. Ponteareas e bolseira do CGTD foi terceira por partida dobre, tanto na proba da Copa de España disputada o sábado sobre unha distancia de 7,5 km, como no Descenso Internacional disputado o domingo sobre unha distancia de 5 km.

Alexandre Lages Brión do C.N. Galaico e bolseiro do CGTD foi terceiro nos 5 km da proba do Descenso Internacional.

Gaspar Andrade Budiño do C. N. Liceo foi terceiro nos 7,5 km da proba da Copa de España e cuarto no Descenso Internacional.

Campionato de Europa de Augas Abertas Júnior-Infantil

20190804_aua_cto_eur_jun

20190804_aua_cto_eur_jun_carla

O equipo español de remudas mixtas 4x1250 m U16, acadou o quinto posto no Campionato de Europa Júnior de Augas Abertas. Esta remuda contou coa participación dos nadadores galegos bolseiros do CGTD Paula Otero Fernández do C. N. Liceo e Pablo Cabana del Amo do C. N. Ponteareas.

Pola súa banda, Carla Goyanes García do C. N. Galaico e bolseira do CGTD, na xornada de onte participou na proba de 10 km de categoría júnior-2, acadando o posto 19.

Acceso á web do campionato

Gaspar Andrade, Alex Lages e Andrea Domínguez no Descenso Internacional Ría de Navia

Os nadadores Gaspar Andrade Budiño do C. N. Liceo e Alexandre Lages Brión do C. N. Galaico e bolseiro do CGTD, e a nadadora Andrea Domínguez Casabella do C. N. Ponteareas e bolseira do CGTD, están convocados co Equipo Nacional Absoluto e Júnior de Augas Abertas para participar no Descenso Internacional Ría de Navia.

A proba, que terá lugar na vila asturiana o vindeiro 4 de agosto, será sobre unha distancia de 5 km.

Acceso á web do campionato.

Campionato de Europa Júnior-Infantil de Augas Abertas

20190802_aua_cto_eur_jun

Paula Otero sexta e Pablo Cabana décimo na primeira xornada do Campionato de Europa Júnior-Infantil de Augas Abertas.

Paula Otero Fernández do C. N. Liceo e bolseira do CGTD foi sexta na proba de 5 Km de catgoría infantil no Campionato de Europa de Augas Abertas que se está a disputar en Racice.

Pablo Cabana del Amo do C. N. Ponteareas e bolseiro do CGTD foi décimo na proba de 5 Km de categoría infantil.

Aroa Silva Fidalgo do C. N. Santa Olaya e bolseira do CGTD acadou o posto 17 na proba de 7,5 Km de categoría júnior-1.

Acceso á web do campionato

Carla Goyanes, Aroa Silva, Paula Otero e Pablo Cabana, no Campionato de Europa Júnior-Infantil de Augas Abertas

20190729_nat_cto_esp_inf_alicia

Os nadadores bolseiros do CGTD Carla Goyanes García do C. N. Galaico, Aroa Silva Fidalgo do C. N. Santa Olaya, Paula Otero Fernández do C. N. Liceo e Pablo Cabana del Amo do C. N. Ponteareas xa están en Racice (República Checa) para participar do 2 ao 4 de agosto, no Campionato de Europa Júnior e Infantil de Augas Abertas.

O venres día 2, Aroa Silva participa nos 7,5 Km de categoría júnior-1 e Paula Otero e Pablo Cabana, nos 5 Km de categoría infantil. O sábado día 3, Carla Goyanes participa nos 10 Km de categoría júnior-2.

Para esta competición, tamén está convocado Fernando Zarzosa, adestrador do CGTD como integrante do cadro técnico.