127 post/s with categoría Augas abertas


Paula Otero, bronce na COMEN de Augas Abertas

20191007_aua_chipre

20191007_aua_paula_chipre

A nadadora paula Otero Fernández do C. N. Arteixo e bolseira do CGTD foi terceira na proba de 5 km infantil da Mediterránean OPEN Water Swimming Cup disputada en Larnaca.

Pablo Cabana del Amo do C. N. Ponteareas e bolseiro do CGTD foi cuarto en 5 km infantil e Aroa Silva Fidalgo do C. N. Santa Olaya e bolseira do CGTD foi cuarta na proba de 7,5 km júnior-1.

Nas probas de remudas mixtas, Paula Otero e Pablo Cabana acada ouro co equipo infantil de España o segundo posto. Pola sua banda, Aroa Silva tamén obtivo o segundo posto na proba de remudas co equipo júnior de España.

Paula Otero, Pablo Cabana e Aroa Silva na COMEN de Augas Abertas

Os nadadores bolseiros do CGTD Paula Otero Fernández do C. N. Arteixo, Pablo Cabana del Amo do C. N. Ponteareas e Aroa Silva Fidalgo, participan co Equipo Nacional de Augas Abertas os días 5 e 6 de outubro, na Mediterránean Open Water Swimming Cup - COMEN que se disputa en Larnaca (CYP). Paula e Pablo compiten o sábado na proba de 5 km infantil e o domingo Aroa compite na proba de 7,5 km Júnior-1.

A esta competición tamén está convocada Luisa Domínguez, adestradora do CGTD, como integrante do cadro técnico.

Copa de España de Augas Abertas

20190923_aua_copa_esp_1

20190923_aua_copa_esp_2

O domingo disputouse en Cáceres a Etapa Final da Coa de España de Augas Abertas cos seguintes resultados de nadadores de clubes galegos:

María de Valdés Álvarez do C. N. Liceo foi primeira en categoría sénior.

María Vilas Vidal do C. N. Galaico e bolseira do CGTD, segunda en categoría sénior.

Carla Goyanes García do C. N. Galaico e bolseira do CGTD, segunda en categoría júnior-2.

Aroa Silva FIdalgo do C. N. Santa Olaya e bolseira do CGTD, primeira en categoría júnior-1.

Paula Otero Fernández do C. N. Liceo e bolseira do CGTD, primeira en categoría infantil.

Miguel Martínez Novoa do RCN Vigo foi segundo en categoría júnior-2.

Alex Lages Brión do C. N. Galaico, terceiro en categoría júnior-2.

Na clasificación final da Copa de España, María de Valdés Álvarez do C. N. Liceo foi a vencedora en categoría sénior feminina e Alex Lages Brión do C. N. Galaico, foi o vencedor na categoría júnior-2 masculina. Gaspar Andrade Budiño do C. N. Liceo foi segundo en categoría sénior e Andrea Domínguez Casabella do C. N. Ponteareas e bolseira do CGTD, foi segunda en categoría júnior-1.

En máster destacaron:

David Rodríguez Lago do CDN Cidade Santiago, primeiro na Etapa Final en categoría +30, e tamén primeiro na clasificación final da Copa.

Carlos Rudy Palamedi do A. D. Fogar, primeiro na Etapa Final en categoría +60, e tamén primeiro na clasificación final da Copa.

Mª Teresa García Colomo do C. N. Pabellón Ourense, primeira na Etapa Final en categoría +50, e tamén primeira na clasificación final da Copa.

Etapa Final da Copa de España de Augas Abertas

20190921_copa_esp_aua

Ampla representación galega na Etapa Final dá V Copa de España de Augas Abertas que se disputa mañá domingo en El Anillo en Cáceres, sobre unha distancia de 5 Km.

Sete dos nadadores están convocados co Equipo Nacional, a os que engadir outros seis coa Selección Galega.

Selección Galega de Augas Abertas

A Selección Galega de Augas Abertas vai participar na etapa final da Copa de España que se disputa en El Anillo (Cáceres) o domingo 22 de setembro.

Ver a convocatoria.

Nadadores galegos co Equipo Nacional de Augas Abertas

Un grupo de nadadores de clubes galegos está convocado para participar co Equipo Nacional de Augas Abertas nunha concentración de pretempada que se vai celebrar en Plasencia do 19 ao 22 de setembro e que rematará coa participación na etapa final da V Copa de España de Augas Abertas.

Os nadadores convocados son:

María Vilas Vidal e Carla Goyanes García do C. N. Galaico, María de Valdés Álvarez, Gaspar Andrade Budiño e Paula Otero Fernández do C. N. Liceo, Andrea Domínguez Casabella e Pablo Cabana del Amo do C. N. Ponteareas.

Proba 12 do Circuíto de Augas Abertas

20190831_aua_trav_caneiro

Andrea Domínguez e Miguel Martínez, vencedores en Lugo.

O sábado, na Travesía do Caneiro, proba 12 do Circuito Galego de Augas Abertas 2019, os vencedores absolutos foron Andrea Domínguez Casabella do C. N. Ponteareas e Miguel Martínez Novoa do R. C. N. Vigo.

En categorías Máster os vencedores foron os seguintes:

Máster 2: Vanesa Pillado Mariño do C. N. Riveira e Jesús Carlos Quintas Barros do C. N. Escualos.

Máster 3: Mª del Mar Terceiro Delgado do C. del Mar e Carmelo Sanjorge Pedreira do C. N. Arteixo.

Proba 11 do Circuíto de Augas Abertas

20190820_aua_tea_fem

20190820_aua_tea_mas

Andrea Domínguez e Gaspar Andrade, de novo gañadores nunha proba do Circuito, esta vez en Ponteareas.

O domingo, na Travesía Vila do Tea, os vencedores da proba do Circuito de Augas Abertas 2019 foron Andrea Domínguez Casabella do C. N. Ponteareas e Gaspar Andrade Budiño do C. N. Liceo.

En categorías Máster os vencedores foron os seguintes:

Máster 1: Estíbaliz Bugallo Pérez e Rubén Domínguez Pardellas, do R. C. N.Vigo.

Máster 2: Vanesa Pillado Mariño do C. N. Riveira e Jesús C. Quintas Barros do C. N. Escualos.

Máster 3: Mª CRistina Calviño Cancela do C. N. Ponteareas e Sergio Bethencourt Iglesias do C. N. Galaico.

Máster 4: Alicia Caicoya de Urzáiz do C. N. Traviesas e Manuel A Rodríguez Yáñez do C. N. Vigo Rías Baixas.

Proba 10 do Circuíto de Augas Abertas

Andrea Domínguez e Gaspar Andrade, repiten triunfo en Boiro.

O xoves pola tarde, na Travesía Illa de Bensa, décima proba do Circuito Galego de Augas Abertas 2019, os vencedores absolutos foron Andrea Domínguez Casabella do C. N. Ponteareas e Gaspar Andrade Budiño do C. N. Liceo.

En categorías Máster os vencedores foron os seguintes:

Máster 1: Cora Vinagre Sendino do A. D. Fogar.

Máster 2: Elisa Pichel García de Seárez do A. D. Fogar e Diego Sotelo Fernández do U. S. C.

Máster 3: Mª del Mar Terceiro Delgado do C. del Mar e Adolfo Fernández González do C. N. Galaico.

Máster 4: Manuel A Rodríguez Yáñez do C. N. Vigo Rías Baixas.

Proba 9 do Circuíto de Augas Abertas

Andrea Domínguez e Gaspar Andrade, vencedores en Ribeira.

O xoves pola mañán, na Travesía Praia de Coroso, novena proba do Circuito Galego de Augas Abertas 2019, os vencedores absolutos foron Andrea Domínguez Casabella do C. N. Ponteareas e Gaspar Andrade Budiño do C. N. Liceo.

En categorías Máster os vencedores foron os seguintes:

Máster 1: Cora Vinagre Sendino do A. D. Fogar. e Alejandro Rodríguez Outeiriño do C.N. Escualos.

Máster 2: Elisa Pichel García de Seárez do A. D. Fogar e Diego Sotelo Fernández do U. S. C.

Máster 3: Nancy Louise Frey do C. N. Riveira e Sergio Bethencourt Iglesias do C. N. Galaico.

Máster 4: Manuel A Rodríguez Yáñez do C. N. Vigo Rías Baixas.