Proba 10 do Circuíto de Augas Abertas

Andrea Domínguez e Gaspar Andrade, repiten triunfo en Boiro.

O xoves pola tarde, na Travesía Illa de Bensa, décima proba do Circuito Galego de Augas Abertas 2019, os vencedores absolutos foron Andrea Domínguez Casabella do C. N. Ponteareas e Gaspar Andrade Budiño do C. N. Liceo.

En categorías Máster os vencedores foron os seguintes:

Máster 1: Cora Vinagre Sendino do A. D. Fogar.

Máster 2: Elisa Pichel García de Seárez do A. D. Fogar e Diego Sotelo Fernández do U. S. C.

Máster 3: Mª del Mar Terceiro Delgado do C. del Mar e Adolfo Fernández González do C. N. Galaico.

Máster 4: Manuel A Rodríguez Yáñez do C. N. Vigo Rías Baixas.

Proba 9 do Circuíto de Augas Abertas

Andrea Domínguez e Gaspar Andrade, vencedores en Ribeira.

O xoves pola mañán, na Travesía Praia de Coroso, novena proba do Circuito Galego de Augas Abertas 2019, os vencedores absolutos foron Andrea Domínguez Casabella do C. N. Ponteareas e Gaspar Andrade Budiño do C. N. Liceo.

En categorías Máster os vencedores foron os seguintes:

Máster 1: Cora Vinagre Sendino do A. D. Fogar. e Alejandro Rodríguez Outeiriño do C.N. Escualos.

Máster 2: Elisa Pichel García de Seárez do A. D. Fogar e Diego Sotelo Fernández do U. S. C.

Máster 3: Nancy Louise Frey do C. N. Riveira e Sergio Bethencourt Iglesias do C. N. Galaico.

Máster 4: Manuel A Rodríguez Yáñez do C. N. Vigo Rías Baixas.

Proba 8 do Circuíto de Augas Abertas

20190812_aua_cedeira

Andrea Domínguez e Manuel Simón, vencedores en Cedeira.

O sábado, na Travesía Ría de Cedeira, oitava proba do Circuito Galego de Augas Abertas 2019, os vencedores absolutos foron Andrea Domínguez Casabella do C. N. Ponteareas e Manuel Simón Cotelo do C. N. Liceo.

En categorías Máster os vencedores foron os seguintes:

Máster 1: Andrea Muras Mora do U. S. C. e Alejandro Rodríguez Outeiriño do C.N. Escualos.

Máster 2: Aitor Ibañez Pereiro do C. N. Riveira e Mª José Regueira Martínez tamén do C. N. Riveira.

Máster 3: Manuel V Fernández García do C. N. Riveira.

Máster 4: Manuel A Rodríguez Yáñez do C. N. Vigo Rías Baixas.

Pódiums de Andrea Domínguez, Alex Lages e Gaspar Andrade en Navia

20190806_aua_navia_andrea

20190806_aua_navia_lages

Boa actuación en Navia dos nadadores galegos convocados co Equipo Nacional de Augas Abertas.

Andrea Domínguez Casabella do C. N. Ponteareas e bolseira do CGTD foi terceira por partida dobre, tanto na proba da Copa de España disputada o sábado sobre unha distancia de 7,5 km, como no Descenso Internacional disputado o domingo sobre unha distancia de 5 km.

Alexandre Lages Brión do C.N. Galaico e bolseiro do CGTD foi terceiro nos 5 km da proba do Descenso Internacional.

Gaspar Andrade Budiño do C. N. Liceo foi terceiro nos 7,5 km da proba da Copa de España e cuarto no Descenso Internacional.

Campionato de Europa de Augas Abertas Júnior-Infantil

20190804_aua_cto_eur_jun

20190804_aua_cto_eur_jun_carla

O equipo español de remudas mixtas 4x1250 m U16, acadou o quinto posto no Campionato de Europa Júnior de Augas Abertas. Esta remuda contou coa participación dos nadadores galegos bolseiros do CGTD Paula Otero Fernández do C. N. Liceo e Pablo Cabana del Amo do C. N. Ponteareas.

Pola súa banda, Carla Goyanes García do C. N. Galaico e bolseira do CGTD, na xornada de onte participou na proba de 10 km de categoría júnior-2, acadando o posto 19.

Acceso á web do campionato

Gaspar Andrade, Alex Lages e Andrea Domínguez no Descenso Internacional Ría de Navia

Os nadadores Gaspar Andrade Budiño do C. N. Liceo e Alexandre Lages Brión do C. N. Galaico e bolseiro do CGTD, e a nadadora Andrea Domínguez Casabella do C. N. Ponteareas e bolseira do CGTD, están convocados co Equipo Nacional Absoluto e Júnior de Augas Abertas para participar no Descenso Internacional Ría de Navia.

A proba, que terá lugar na vila asturiana o vindeiro 4 de agosto, será sobre unha distancia de 5 km.

Acceso á web do campionato.

Campionato de Europa Júnior-Infantil de Augas Abertas

20190802_aua_cto_eur_jun

Paula Otero sexta e Pablo Cabana décimo na primeira xornada do Campionato de Europa Júnior-Infantil de Augas Abertas.

Paula Otero Fernández do C. N. Liceo e bolseira do CGTD foi sexta na proba de 5 Km de catgoría infantil no Campionato de Europa de Augas Abertas que se está a disputar en Racice.

Pablo Cabana del Amo do C. N. Ponteareas e bolseiro do CGTD foi décimo na proba de 5 Km de categoría infantil.

Aroa Silva Fidalgo do C. N. Santa Olaya e bolseira do CGTD acadou o posto 17 na proba de 7,5 Km de categoría júnior-1.

Acceso á web do campionato

Carla Goyanes, Aroa Silva, Paula Otero e Pablo Cabana, no Campionato de Europa Júnior-Infantil de Augas Abertas

20190729_nat_cto_esp_inf_alicia

Os nadadores bolseiros do CGTD Carla Goyanes García do C. N. Galaico, Aroa Silva Fidalgo do C. N. Santa Olaya, Paula Otero Fernández do C. N. Liceo e Pablo Cabana del Amo do C. N. Ponteareas xa están en Racice (República Checa) para participar do 2 ao 4 de agosto, no Campionato de Europa Júnior e Infantil de Augas Abertas.

O venres día 2, Aroa Silva participa nos 7,5 Km de categoría júnior-1 e Paula Otero e Pablo Cabana, nos 5 Km de categoría infantil. O sábado día 3, Carla Goyanes participa nos 10 Km de categoría júnior-2.

Para esta competición, tamén está convocado Fernando Zarzosa, adestrador do CGTD como integrante do cadro técnico.

Proba 6 do Circuito de Augas Abertas

20190719_nat_cto_esp_ale

Gaspar Andrade e Andrea Domínguez, vencedores en A Coruña.

O xoves disputouse a Travesía ao Dique, sexta proba do Circuito Galego de Augas Abertas 2019, na que os vencedores absolutos foron, en categoría masculina Gaspar Andrade Budiño do C. N. Liceo, seguido de Lucas Costa Fernández do C. N. Ponteareas e Javier Alonso Rodríguez tamén do C. N. Ponteareas. En categoría feminina, a vencedora foi Andrea Domínguez Casabella do C. N. Ponteareas, seguida de Ana Buceta Lago tamén do C. N. Ponteareas e terceira Lucía Cal Fernández do R. C. N. Vigo.

En categorías Máster os vencedores foron os seguintes:

Máster 1: Alejandro Rodríguez Outeiriño do C. N. Escualos e Cora Vinagre Sendino do A. D. Fogar.

Máster 2: Jorge Massó Aguado do C. N. Vigo Rías Baixas e Elisa Pichel García de Seárez do A. D. Fogar.

Máster 3: Adolfo Fernández González do C. N. Galaico e Mª del Mar Terceiro Delgado do Club del Mar de San Amaro.

Proba 4 do Circuito de Augas Abertas

Gaspar Andrade e Estíbaliz Bugallo, vencedores xerais en Lugo.

O sábado disputouse a Travesía Minuis 2019, cuarta proba do Circuito Galego de Augas Abertas 2019, na que os vencedores xerais foron, en categoría masculina Gaspar Andrade Budiño do C. N. Liceo, seguido de Lucas Costa Fernández do C. N. Ponteareas e Javier Alonso Rodríguez tamén do C. N. Ponteareas. En categoría feminina, a vencedora xeral foi Estíbaliz Bugallo Pérez do Real C. Náutico Vigo, seguida de Antía Ortego Porta do C. N. Galaico e terceira Claudia Silva Suárez do C. N. Riveira.

En categorías Máster os vencedores foron os seguintes:

Máster 1: Rubén Domínguez Pardellas e Estíbaliz Bugallo Pérez, do Real C. Náutico Vigo.

Máster 2: Baltasar García Pérez-Schofield do C. N. Escualos e Vanesa Pillado Mariño do C. N. Riveira.

Máster 3: Adolfo Fernández González do C. N. Galaico e Nuria Mutilba Obregón do C. N. Ponteareas.