115 post/s with categoría Máster


XII Memorial Gerardo Steudel

20210426_master_clubes_fem

20210426_master_steudell_mas

O domingo, como parte do Campionato Galego de Fondo Máster, entregáronse os trofeos a os vencedores do XII Memorial Gerardo Steudel, que acadaron a mellor marca en cada unha das probas da competición.

En categoría feminina as vencedoras foron Elisa Pichel do A. D. Fogar na proba de 1500 libre e Rosalía García do C. N. Galaico na proba de 800 libre.

En categoría masculina, o vencedor na proba de 1500 libre foi David Rodríguez do C. D. N. Cidade de Santiago e Roi Rodríguez do C. N. Mos na proba de 800 libre.

Campionato Galego de Fondo Máster

20210426_master_clubes_fem

20210426_master_clubes_mas

O C. N. Ponteareas campión Galego Máster de Fondo.

O domingo disputouse en Carballo o Campionato Galego de Fondo Máster no que o C. N. Ponteareas se proclamou Campión Galego por clubes na clasificación total, sendo tamén primeiro na clasificación feminina.

Na categoría masculina o club campión foi o C. D. N. Cidade de Santiago.

Resultados completos

Cto. Galego Máster de Fondo - XII Memorial Gerardo Steudel

Carballo, piscina Carballo Calero, 25 de abril de 2021.

Información Xeral

Normativa

Informes de participantes provisorios


Series

Acceso á web dos resultados


Cartel

cartel


XXVI Cto. de España Máster de inverno

Do 8 ao 11 de abril disputouse en Castellón o XXVI Campionato de España de Natación Máster de inverno no que varios nadadores de clubes galegos acadaron postos de pódium nas suas respectivas categorías:

Mª del Mar Terceiro do C. del Mar foi primeira en 400 libre e segunda en 100 libre.

Sergio García do R.C.N. Vigo foi segundo en 400 libre e en 100 libre.

Sonia Braña do C. N. Liceo foi segunda en 400 libre e en 200 braza.

Elisa Pichel do A.D. Fogar foi primeira en 200 braza e terceira en 400 libre.

Mª José Regueira do C. N. Liceo foi terceira en 200 costas.

Laura Marcos do C. N. Vigo Rías Baixas foi primeira en 50 braza e 200 braza.

Cora Vinagre do A.D. Fogar foi terceira en 200 costas.

Manuel Verdes do A.. Fogar foi primeiro en 100 estilos, segundo e 50 costas e terceiro en 50 braza.

Resultados completos

Inicio da competición Máster en Carballo

20201108_master_carballo

O domingo comezou a disputarse a Liga Galega de Natación Máster nunha primeira xornada organizada en Carballo na que os clubs participantes estaban distribuidos en dous grupos para cumprir coas condicións de aforo establecidas.

O primeiro grupo iniciou a competición ás 10:00 h e, unha vez rematada esta, o segundo grupo comezou ás 12:00 h, cumprindo con todas as medidas previstas nos protocolos tanto o federativo como do Concello e do club organizador, o AD Fogar.

Campionato Galego de Fondo Máster OPEN

20200309_cto_gal_fondo_master

O C. N. Ponteareas Campión Galego de Fondo Máster

O C. N. Ponteareas foi o gañador da clasificación total do Campionato Galego de Fondo Máster disputado o domingo na piscina de Santa Isabel en Santiago de Compostela.O segundo posto foi para o C. D. N. Cidade Santiago e terceiro o C. N. Vigo Rías Baixas.

Na clasificación masculina o primeiro foi o C. D. N. Cidade Santiago e na clasificación feminina, o primeiro posto foi para o C. N. Ponteareas.

Acceso á web de resultados

XI Memorial Gerardo Steudel

20200309_gerardo_steudel_1

20200309_gerardo_steudel_2

Coincidindo co Campionato Galego de Fondo Máster OPEN celebrouse o XI Trofeo Gerardo Steudel no que os vencedores foron, en 1500 libre: Belén Pombo López do C. Fluvial de Lugo e David Rodríguez Lago do C. D. N Cidade de Santiago.

Na proba de 800 libre: Rosalía García Miguez do C. N. Galaico e Alejandro Passaretti Pereira do C. D. N. Cidade de Santiago.

III Campionato de España Fondo Máster

Esta fin de semana disputouse en Oviedo o III Campionato de España OPEN de Fondo Natación Másters con participación de nadadores de clubes galegos.

Os resultados máis destacados con postos de pódium dos nadadores galegos foron os seguintes:

María del Mar Terceiro Delgado do Club del Mar, foi primeira en 800 libre, segunda en 1500 libre e terceira en 3000 libre, da categoría +55.

Mª Elisa Pichel García do A. D. Fogar foi primeira en 3000 libre da categoría +35.

David Rodríguez Lago do C. D. N. Cidade de Santiago foi terceiro en 3000 libre da categoría +30.

Acceso á web de resultados

O C.N. Portamiñá, Campión Galego Máster de Inverno

20200120_mas_cto_gal_inv_portamina_total

20200120_mas_cto_gal_inv_ponteareas_fem

20200120_mas_cto_gal_inv_celia_iglesias

20200120_mas_cto_gal_inv_ramon_folch

O C. N. Portamiñá proclamouse Campión Galego Máster de Inverno na clasificación total por clubes seguido muy de cerca polo C. N. Ponteareas que foi segundo e o C. N. Traviesas, terceiro.

Na clasificación masculina por clubs, o C. N. Portamiñá tamén foi primeiro seguido polo C. N. Vigo Rías Baixas e C. N. Ponteareas.

Na clasificación por clubs feminina, o vencedor foi o C. N. Ponteareas co C. N. Traviesas segundo e C. N. Portamiñá terceiro.

Os premios para os nadadores de máis idade foron para Celia Iglesias Blanco do C. N. Mos e para Ramón Folch Mallofre do C. N. Arteixo.

Ler máis.

XXX Campionato de España OPEN Máster de Verán

Numerosas medallas e dous Récords de España no XXX Campionato de España OPEN Máster de Verán disputado en Tarragona.

Maite García Colomo do C. N. Pabellón Ourense acadou catro primeiros postos en 200 e 400 libre, 100 bolboreta e 100 costas con Récord de España incluido.

Elisa Pichel do A. D. Fogar foi primeira en 200 braza e 400 estilos, e segunda en 400 libre.

Liliana Barja do C. N. Traviesas foi primeira en 200 bolboreta e segunda en 200 costas.

Ángela Gómez Doval do C. N. Traviesas foi segunda en 100 bolboreta e 400 estilos.

Isabel Moral Rubio do C. N. Traviesas foi primeira en 50 costas, segunda en 50 libre e 200 costas e terceira en 100 costas.

Alejandro Ros Rosillo do C. N. Traviesas foi segundo en 400 estilos e terceiro en 50 braza.

Antonio García Colomo do C. N. Pabellón foi segundo en 100 costas.

Carlos García Colomo do C. N. Pabellón foi segundo en 50 braza.

Cristina García Colomo do C. N. Pabellón foi segunda en 200 e 400 libre e terceira en 50 libre.

Manuel García Colomo do C. N. Pabellón foi terceiro en 200 e 400 libre.

Mª del Mar Terceiro Delgado do C. del Mar primeira en 100 e 200 libre e terceira en 400 libre.

Ana González Alegre do Real C. Náutico Vigo foi segunda en 50 e 100 libre.

Juan Carlos Yáñez do Real S. D. Hípica foi terceiro en 50, 100 e 200 costas.

En remudas, o C. N. Pabellón Ourense na categoría +240 foi primeiro en 4x100 libre mixto con Récord de España, primeiro tamén en 4x100 estilos mixto e segundo en 4x100 libre masculino.

Acceso á web do campionato.