183 post/s with categoría Longa distancia


O CN Liceo, Campión Galego de Longa Distancia en Piscina

20180127_nat_cto_gal_long_dist_01

20180127_nat_cto_gal_long_dist_02

O CN Liceo proclamouse na piscina Carballo Calero de Carballo, Campión Galego de Longa Distancia en piscina, seguido do C del Mar e do CN Ponteareas.

A nivel individual, María de Valdés Álvarez do CN Liceo e Manuel Davila Lustres do CN Riveira, proclamáronse Campións Galegos Absolutos de 3000 libre.

Acceso á web do campionato.

Campionato de España Máster Longa Distancia

20170220_mas_cto_esp_long_dist_elisa_pichel

Tres medallas e un Récord de España dos nadadores de clubes galegos no III Campionato de España Máster de Longa Distancia en Piscina OPEN disputado en Mataró.

Mª Elisa Pichel García de Seárez do AD Fogar proclamouse Campioa de España en 3000 m establecendo un nevo Récord de España, na categoría +30.

Rudy Carlos Palamedi Camplani do AD Fogar, proclamouse Campión de España en 3000 m en categoría +60.

Mª Cristina García Colomo do CN Pabellón Ourense foi segunda en 3000 m na categoría +55.

Web do campionato.

Campionato de España Longa Distancia

20170218_nat_ane_de_la_fuente

Catro medallas de nadadores de clubes galegos no VIII Campionato de España de Longa Distancia en Piscina disputado en Mataró.

Ane de la Fuente Fiaño do CN Liceo proclamouse Campioa de España en 5000 m de categoría Júnior-1.

Xabier Carneiro Viqueira do C del Mar foi terceiro en 5000 m Júnior-1.

Gaspar Andrade Budiño do CN Arzúa foi segundo en 5000 m Júnior-2.

Paula Goyanes García do CN Galaico foi terceira en 5000 m Júnior -2.

Na clasificación por clubes en categoría masculina, o CN Riveira e o C del Mar foron terceiros.

Web do campionato.

Cto. Galego de Longa Distancia: O CN Galaico Campión

20161120_nat_cto_gal_long_dist_pis

O CN Galaico proclamouse esta tarde en Pontevedra (Rías do Sur) Campión Galego de Longa Distancia en piscina co C del Mar en segunda posición e terceiro o CN Riveira.

Os campións individuais en cada categoría foron:

Infantil feminino: Alba Martínez Parada do CN Riveira.

Infantil masculino: Pablo Galán Vicente do C del Mar.

Júnior 1 feminino: Águeda Cons Gestido do CN Galaico.

Júnior 1 masculino: Xabier Carneiro Viqueira do C del Mar.

Júnior 2 feminino: Macarena García Garay do C del Mar.

Júnior 2 masculino: Daniel Sánchez Louzán do CN Galaico.

Sénior feminino: María Vilas Vidal do CN Riveira.

Sénior masculino: Manuel Dávila Lustres do CN Riveira.

Ler máis.

Paula Goyanes, Ane de la Fuente, Gaspar Andrade e Manuel Tomé co equipo nacional de Augas Abertas en Lanzarote.

As nadadoras Paula Goyanes García do CN Galaico, bolseira do CGTD, Ane de la Fuente Fiaño do CN Liceo e os nadadores Gaspar Andrade Budiño do CN Arzúa e Manuel Tomé Sanles do CN Riveira, bolseiros do CGTD, están convocados para participar nunha concentración de preparación xeral co Equipo Nacional Júnior de Augas Abertas. Esta concentración celebrarase en Lanzarote (Tinajo) do 16 ao 26 de novembro.

Swim Marathon III Madeira

20161017_aua_madeira

Boa actuación dos nadadores galegos no Swim Maarathón disputado en Funchal (Madeira) sobre unha distancia de 10 Km.

Paula Goyanes García do CN Galaico foi sexta, Manuel Tomé Sanles do CN Riveira, debutante na distancia foi noveno e Gaspar Andrade Budiño do CN Arzúa acadou o posto 11.

Paula Goyanes, Ane de la Fuente, Gaspar Andrade e Manuel Tomé co Equipo Nacional de Augas Abertas

As nadadoras Ane de la Fuente do CN Liceo e Paula Goyanes do CN Galaico, e os nadadores Gaspar Andrade do CN Arzúa e Manuel Tomé do CN Riveira están convocados para participar nunha concentración de preparación xeral do equipo nacional de augas abertas no Centro de Tecnificación Deportiva Mar Menor en Murcia. Ane estará do 9 ao 15 de outubro mentres que Paula, Gaspar e Manuel estarán ata o día 13 xa que o sábado 15 participarán no Swim Marathon III que se disputa en Funchal (Madeira) sobre unha distancia de 10 Km.

A estas actividades tamén está convocada Luisa Domínguez, adestradora de natación do CGTD de Pontevedra, como integrante do cadro técnico.

Águeda Cons, Campioa de Europa en Augas Abertas

20160911_aua_agueda_cons_cto_europa

A nadadora Águeda Cons Gestido do CN Galaico acaba de proclamarse Campioa de Europa na proba de remudas mixta infantil 4X1,25 km. Águeda que nadou a cuarta posta xunto con Sergio Santiesteban, Carlos Quijada e Alba Romero, conseguiu a vitoria nun apertado final fronte a Hungria por menos dun segundo e a Italia.

Neste Campionato disputado en Piombino (Italia) Paula Goyanes García do CN Galaico acadou o posto 13 en 10 Km e Manuel Tomé do CN Riveira acadou o posto 20 en 7,5 Km, completando una moi boa actuación dos tres representantes galegos.

Ler máis.

Campionato de Europa de Augas Abertas Júnior

20160907_aua_cto_eur_juni

Do 9 al 11 de setembro vaise disputar en Piombino (Italia) o Campionato de Europa de Augas Abertas Júnior con ampla participación galega a cargo de Paula Goyanes García e Águeda Cons Gestido do CN Galaico e Manuel Tomé Sanles do CN Riveira, os tres, bolseiros do CGTD. Paula nadará a proba de 10 Km e Águeda e Manuel a proba de 7,5 Km.

Tamén está convocada como integrante do cadro técnico, Luisa Domínguez, adestradora do CGTD.

Circuíto Galego Augas Abertas - Proba 6

Disputouse a II Travesía a nado de Valdeorras, sexta e derradeira proba do XIII Circuito Galego de Augas Abertas, na que os vencedores foron, en categoría de deportista: Carla Goyanes do CN Galaico e Gaspar Andrade do CN Arzúa.

En categoría Máster, os vencedores foron Estíbaliz Bugallo e Rubén Domínguez do RCN Vigo.

Na clasificación final, os vencedores son:

Paula Goyanes García do CN Galaico en categoría deportista feminina.

Gaspar Andrade Budiño do CN Arzúa en categoría deportista masculino.

Estíbaliz Bugallo Pérez do RCN Vigo en categoría máster feminino.

Rubén Domínguez Pardellas en categoría máster masculino.

Ler máis.