1083 post/s with categoría Natación


Xornada 5 do Cto. de España de Natación Absoluto OPEN e Júnior de Primavera

20180411_nat_sergio_campos

Unha medalla máis e unha Mellor Marca Galega para rematar o Campionato de España de Natación Absoluto OPEN e Júnior de Málaga.

Sergio Campos Varela do CN Coruña e bolseiro do CGTD proclamouse subcampión de España absoluto en 50 costas con 25.85.

Alexander Armstrong Posada do RCN Vigo bateu, na primeira posta do relevo 4X100 estilos, a MMG de 17 anos en 100 costas con 58.78.

Outros nadadores destacados foron:

Marcos García Soto do CN Ferrol e bolseiro de CGTD foi cuarto en 50 libre con 23.10.

Xabier Carneiro Viqueira do C del Mar e bolseiro do CGTD clasificouse para a final júnior de 400 estilos con un tempo de 4:37.26 nas eliminatorias, acadando sétimo posto da final.

María de Valdés Álvarez do CN Liceo foi quinta en 400 estilos con 4:50.63.

Ane de la Fuente Fiaño do CN Liceo clasificouse para a final júnior de 400 estilos na que acadou o cuarto posto con 5:00.17.

Carla Goyanes García do CN Galaico clasificouse para a final júnior de 400 estilos na que acadou o quinto posto con 5:01.12.

Alba Gómez Mesías do CN Arteixo e bolseira do CGTD clasificouse para a final B de 100 braza con 1:13.59 acadando o posto 15 final.

Acceso á web do campionato.

Xornada 4 do Cto. de España de Natación Absoluto OPEN e Júnior de Primavera

20180410_nat_agueda_cons_gaspar_andrade

De novo, dúas medallas na cuarta xornada do Cto. de ESpaña OPEN.

Águeda Cons Gestido do CN Galaico e bolseira do CGTD foi terceira en 200 libre en categoría absoluto-mozo con 2:02.63. Ademais foi 9º absoluta.

Gaspar Andrade Budiño do CN Arzúa e bolseiro do CGTD foi terceiro en 800 libre en categoría absoluto-mozo con 8:24.03, décimo en categoría absoluta.

Outros nadadores destacados:

Ane de la Fuente Fiaño do CN Liceo disputou a final B de 200 estilos acadando o posto 12 con 2:23.44.

Alexandre Armstrong Posada do RCN Vigo disputou a final B de 200 costas acadando o posto 13 con 2:08.92.

Xabier Carneiro Viqueira do C del Mar e bolseiro do CGTD disputou a final B de 200 costas acadando o posto 14 con 2:09.12.

David González García do CN Pabellón Ourense clasificouse para a semifinal de 100 braza cun tempo de 1:06.62 nas eliminatorias.

Alba Gómez Mesías do CN Arteixo e bolseira do CGTD clasificouse para as semifinais, nas que cun tempo de 1:13.59 acadou o posto 16.

Manuel Davila Lustres do CN Riveira foi noveno en 800 libre con 8:21.66.

Acceso á web do campionato.

Xornada 3 do Cto. de España de Natación Absoluto OPEN e Júnior de Primavera

20180409_nat_cto_esp_abso_juni_pri_maria_valdes

20180409_nat_cto_esp_abso_juni_pri_alba_gomez_200b

Dúas medallas na terceira xornada do Cto OPEN de Málaga.

María de Valdés Álvarez acada a súa segunda medalla de bronce, nesta ocasión na proba de 1500 libre con un tempo de 16:41.47.

Alba Gómez mesías do CN Arteixo e bolseira do CGTD foi terceira en 200 braza de categoría absoluto-mozo cun tempo de 2:38.53

Outros nadadores destacados foron:

Águeda Cons Gestido do CN Galaico e bolseira do CGTD acadou as semifinais na proba de 200 libre nas que con 2:04.51 foi 12ª.

Marcos García Garay do C del Mar e bolseiro do CGTD clasificouse para a final B de 200 estilos acadando o posto 11 con 2:07.21.

Alexander Armstrong Posada do RCN Vigo clasificouse para semifinais de 200 costas nas que acadou o posto 11 con 2:08.40.

Xabier Carneiro Viqueira do C del Mar e bolseiro do CGTD clasificouse para semifinais de 200 costas nas que acadou o posto 12 con 2:09.02.

Alba Gómez Mesias do CN Arteixo e bolseira do CGTD clasificouse para a final B de 200 braza acadando o posto 12 con 2:38.53.

Ane de la Fuente Fiaño do CN Liceo clasificouse para as semifinais de 200 estilos nas que acadou o posto 22 con 2:24.68. Ademais foi décima en 1500 libre con 17:04.43.

Acceso á web do campionato.

Xornada 2 do Cto. de España de Natación Absoluto OPEN e Júnior de Primavera

Dúas novas medallas na segunda xornada do Cto. España OPEN.

Águeda Cons Gestido do CN Galaico e bolseira do CGTD acadou a súa segunda medalla en categoría absoluto-mozo, esta vez segunda en 400 libre, oitava absoluta, con 4:19.03 . Tamén participou na final B de 100 libre na que acadou o posto 16 con 59.41.

Gaspar Andrade Budiño do CN Arzúa e bolseiro do CGTD foi terceiro en 1500 libre categoría absoluto-mozo con 15:46.25, acadando o posto 11 na categoría absoluta.

Outros nadadores destacados foron:

Sergio Campos Varela do CN Coruña e bolseiro do cGTD foi cuarto na final de 100 costas con 56.43. Ademais clasificouse para as semifinais de 100 libre nas que acadou o noveno posto con 51.27.

María de Valdés Álvarez do CN Galaico foi sétima aben 400 libre con 4:17.50.

Marcos García Soto do CN Ferrol e bolseiro do CGTD clasificouse para as semifinais na proba de 100 libre con un tempo de 52.22 nas que acadou o posto 24.

Carla Goyanes García do CN Galaico e bolseira do CGTD acadou o posto 15 na final absoluta de 200 bolboreta con 2:21.08.

Miguel Martínez Novoa do RCN Vigo clasificouse para as semifinais absolutas de 200 bolboreta con un tempo de 2:08.21 nas que acadou o posto 22.

Marcos García Garay do C del Mar e bolseiro do CGTD clasificouse para as semifinais de 200 bolboreta nas que acadou o posto 14 con 2:07.82.

Alba Gómez Mesias do CN Arteixo e bolseira do CGTD clasificouse para as semifinais de 200 braza nas que acadou o posto14 con 2:38.77.

Gaspar Andrade Budiño do CN Arzúa e bolseiro do CGTD acadou o posto 11 en 1500 libre absoluto con 15:46.25.

Manuel Davila Lustres do CN Riveira acadou o posto 13 en 1500 libre absoluto con 15:59.14.

Manuel Tome Sanlés do CN Riveira e bolseiro do CGTD acadou o posto 15 en 1500 libre absoluto con 16:06.01.

Acceso á web do campionato.

Xornada 4 do Cto. España de Natación Infantil de Inverno

20180328_nat_cto_esp_infa_inv_carla

20180328_nat_cto_esp_infa_inv_paula

Dúas medallas e unha MMG na derradeira xornada do Cto. de España Infantil de Pontevedra.

Carla Faro Martínez do CN Ponteareas foi terceira en 200 estilos con 2:24.77. Amais acadou o posto 12 en 100 bolboreta con 1:07.18.

Paula Otero Fernández do CN Liceo foi terceira en 400 libre con 4:27.05 establecendo unha nova MMG de 14 anos e nadando por debaixo da mínima para a Copa COMEN. Tamén nadou 200 estilos, proba na que se clasificou para a final B cun tempo de 2:30.48.

Outros nadadores que acadaron postos nas finais foron:

Eva Feijoo Gómez do CN Pabellón Ourense, posto 12 en 50 libre con 28.00.

Ana Cenadas González do C Fluvial de Lugo, posto 13 en 50 libre con 28.01 en eliminatorias.

Igor Arce Rodríguez do CDN Cidade de Santiago, posto 13 en 100 bolboreta con 59.53.

Amalia Blas Rodríguez do CN Liceo, foi sexta en 400 libre con 4:28.72, nadando por debaixo da mínima da Copa COMEN.

Raquel Cando Santos do CN Portamiñá foi novena en 400 libre con 4:34.08 en eliminatorias.

Pablo Galán Vicente do C del Mar e bolseiro do CGTD foi cuarto en 400 libre con 4:10.28.

Juan González Tizón do CN Coruña foi sétimo en 400 libre con 4:11.47.

Martín Pardo Pernas do C Fluvial de Lugo acadou o posto 17 en 400 libre con 4:16.81 en eliminatorias.

Acceso á web do campionato.

Xornada 3 do Cto. España de Natación Infantil de Inverno

Catro Mellores Marcas Galegas na terceira xornada do Cto. de España de Natación Infantil de Inverno que se está a disputar na piscina Rías do Sur de Pontevedra que se celebra do 25 ó 28 de marzo de 2018.

Amalia Blas Rodríguez do CN Liceo foi novena en 200 libre batendo dúas veces a MMG de 14 anos, tanto na eliminatoria con 2:09.88 como na final con 2:09.87.

Paula Otero Fernández do CN Liceo foi cuarta en 200 bolboreta con 2:23.95, batendo a MMG de 14 anos.

Patricia Brbier Urcullu do RCN Vigo acadou o posto 11 en 200 costas con 2:24.31, batendo a MMG de 15 anos.

Outros nadadores finalistas foron:

Ana Cernadas González do C Fluvial de Lugo, foi 12ª en 200 libre con 2:10.43.

Igor Arce Rodríguez do CDN Cidade de Santiago acadou o posto 20 en 200 bolboreta con 2:14.37 nas eliminatorias.

Carla Faro Martínez do CN Ponteareas foi 10ª en 100 braza con 1:16.31.

Carlos Silva Sieira do CN Liceo acadou o posto 18 en 200 costas con 2:16.77.

Raquel Cando Santos do CN Portamiñá acadou o posto 15 en 200 costas con 2:26.38.

Acceso á web do campionato.

Xornada 2 do Cto. España de Natación Infantil de Inverno

20180326_nat_cto_esp_infa_inv_01_carla_faro

20180326_nat_cto_esp_infa_inv_02

Dúas novas medallas e unha MMG na segunda xornada do Campionato de España de Natación Infantil de Inverno que se está a disputar na piscina Rías do Sur de Pontevedra que se celebra do 25 ó 28 de marzo de 2018.

Carla Faro Martínez do CN Ponteareas foi terceira en 400 estilos cun tempo de 5:07.36.

O equipo de remudas feminino de 4X200 libre do CN Liceo formado por Angela Cabo, Amalia Blas, María Ares e Paula Otero foi terceiro cun tempo de 8:47.39.

Patricia Barbier Urcullu do RCN Vigo foi sétima en 100 costas con 1:06.90 en eliminatorias, establecendo unha nova Mellor Marca Galega de 15 anos.

Outros nadadores destacados que acadaron postos nas finais foron:

Eva Feijoo Gómez do CN Pabellón Ourense, acadou o posto 16 en 100 libre con 1:00.81.

Paula Otero Fernández do CN Liceo cuarta en 400 estilos con 5:08.61, de novo por debaixo da mínima para a Copa Comen.

Sara Vázquez Sánchez do CN Liceo, posto 20 en 400 estilos con 5:22.87 en eliminatorias.

Carlos Souto Vilas do CN Liceo e bolseiro do CGTD foi oitavo en 200 braza con 2:29.37. Ademais acadou a final B en 400 estilos cun tempo de 4:53.44 nas eliminatorias.

Juan González Tizón do CN Coruña, posto 16 en 400 estilos con 4:53.31.

Acceso á web do campionato.

Xornada 1 do Cto. España de Natación Infantil de Inverno

20180325_nat_cto_esp_infa_inv_01

20180325_nat_cto_esp_infa_inv_02

Tres medallas na primeira xornada do XXXVIII Campionato de España de Natación Infantil de Inverno que se está a disputar na piscina Rías do Sur de Pontevedra que se celebra do 25 ó 28 de marzo de 2018.

Pablo Galán Vicente do C. del Mar e bolseiro do CGTD foi segundo en 1500 libre con 16:22.84.

Juan González Tizón do C. N. Coruña foi terceiro en 1500 libre con 16:24.58.

Paula Otero Fernández do C. N. Liceo foi segunda en 800 libre con 9:03.60 que ademais supón referendar a marca mínima para a Copa COMEN.

Amalia Blas Rodríguez do C. N. Liceo foi oitava en 800 libre con 9:10.59, referendadndo tamén mínima da Copa COMEN.

Acceso á web do campionato.

IV Cto. de España de Natación en Idade Escolar por CCAA - CSD (Xornada 2)

20180318_nat_cto_esp_alev_csd_02

Sexto posto final da Selección Galega na clasificación total ao remate do IV Campionato de España de Natación en Idade Escolar (alevín) - CSD celebrado en Castellón, no que participaron un total de 17 comunidades. A clasificación quedou encabezada por Andalucía, seguida de Cataluña, Madrid, Valencia, Illes Balears e a continuación, Galicia.

Na categoría feminina ocupa o posto 9º e en categoría masculina o posto 5º.

No plano individual volveu a destacar Pablo Cabana del Amo, hoxe primeiro en 400 libre.

Acceso á web do campionato.

IV Cto. de España de Natación en Idade Escolar por CCAA - CSD (Xornada 1)

20180317_nat_cto_esp_alev_csd

A Selección Galega ocupa o sexto posto na clasificación total despois da disputa da primeira xornada do IV Campionato de España en Idade Escolar (Alevín) - CSD que se celebra en Castellón.

Na categoría feminina ocupa o posto 9º e na categoría masculina o posto 5º.

No plano individual destacan os dous primeiros postos acadados por Pablo Cabana del Amo en 1500 libre e 200 bolboreta e un segundo posto en 400 estilos.

Acceso á web do campionato.