1122 post/s with categoría Natación


Curso de monitor (ENE) en Vigo

Convócase en Vigo un curso de monitor (ENE) que se celebrará nos meses de outubro e novembro. O prazo de preinscripción remata o xoves 4 de outubro. As probas de acceso realizaranse na piscina do Real Club Náutico de Vigo o sábado 6 de outubro.

Preme aquí para descargar a documentación.

Inicio do curso 2018/19 no CGTD

20180918_nat_cgtd_tecnificacion

Hoxe foi a presentación oficial do curso 2018/19 no CGTD de Pontevedra coa asistencia dos responsables da Secretaría Xeral para o Deporte, na que estiveron presentes os nadadores bolseiros do grupo de tecnificación, acompañados polo Presidente da Federación e os adestradores responsables do grupo.

Ver lista de integrantes.

Bolsas CGTD. Listaxe provisoria

Publicada a listaxe provisoria de avaliación de solicitudes de bolsa do CGTD para o grupo de tecnificación.

Preme aquí para descargar a listaxe.

Xornada 4 do Cto. de España de Natación Infantil de Verán

20180729_nat_paula_otero_carlos_souto

Rematou o XL Campionato de España de Natación Infantil de verán en Madrid con dúas novas medallas e unha MMG para nadadores galegos.

Paula Otero Fernández do C. N. Liceo acadou o seu quinto título de campioa de España infantil (14 anos), esta vez nos 400 libre con un tempo de 4:22.62 que supón ademais unha nova MMG. Carlos Souto Vilas do C. N. Liceo e bolseiro do CGTD proclamouse campión de España en 200 braza (15 anos) con un tempo de 2:28.15.

Outros nadadores finalistas foron:

Amalia Blas Rodríguez do C. N. Liceo, foi cuarta en 400 libre (14 anos) con 4:30.53.

Raquel Cando Santos do C. N. Portamiñá foi décima en 400 libre (15 anos) con 4:31.68 nas eliminatorias.

Ana Cernadas González do C. Fluvial de Lugo foi quinta en 50 libre (14 anos) con 27.85.

Eva Feijoo Gómez do C. N. Pabellón Ourense foi sétima en 50 libre (14 anos) con 27.87.

O equipo de remudas de 4x200 libre feminino do C. N. Liceo foi quinto con 8:47.30.

Na clasificación final por clubes, o C. N. Liceo foi cuarto en categoría feminina.

Acceso á web do campionato.

Xornada 3 do Cto. de España de Natación Infantil de Verán

20180611_paula_otero

Cuarta medalla de ouro de Paula Otero Fernández do C. N. Liceo no Campionato de España Infantil. Na xornada do hoxe, foi primeira en 200 estilos (14 anos) con un tempo de 2:24.25.

Outros nadadores finalistas foron:

Juan González Tizón do C. N. Coruña foi quinto en 400 libre (15 anos) con 4:09.48.

Martín Pardo Pernas do C. Fluvial Lugo foi sexto en 400 libre (15 anos) con 4:09.67.

Amalia Blas Rodríguez do C. N. Liceo foi cuarta en 200 libre (14 anos) con 2:08.17.

Ana Cernadas González do C. Fluvial Lugo foi sexta en 200 libre (14 anos) con 2:11.32.

Igor Arce Rodríguez do C. Dep. N. Cidade Santiago foi oitavo en 100 boboreta con 58.65.

Carla Faro Martínez do C. N. Ponteareas, foi cuarta en 200 estilos (15 anos) con 2:23.14.

Acceso á web do campionato.

Xornada 2 do Cto. de España de Natación Infantil de Verán

20180727_nat_paula_raquel_carla

Catro novas medallas na segunda xornada do XL Campionato de España de Natación Infantil de Verán

Paula Otero Fernández do C. N. Liceo proclamouse de novo, e hoxe por partida dobre, campioa de España. A primeira das medallas de ouro foi en 800 libre (14 anos) cun tempo de 9:02.13, e a segunda en 400 estilos cun tempo de 5:06.92.

Raquel Cando Santos do C. N. Portamiñá foi terceira en 800 libre (15 anos) cun tempo de 9:08.83.

Carla Faro Martínez do C. N. Ponteareas foi terceira en 400 estilos (15 anos) con 5:04.50.

Outros nadadores finalistas foron:

Amalia Blas Rodríguez do C. N. Liceo foi cuarta en 800 libre (14 anos) con 9:09.58.

Igor Arce Rodrígez do C. D. N. Cidade de Santiago foi 10º en 200 bolboreta (16 anos) con 2:10.66 en eliminatorias.

Ana Cernadas González do C. Fluvial de Lugo foi quinta en 200 costas (14 anos) con 2:26.10, e tamén quinta en 100 libre con 1:00.16.

Rosalía Marín Martínez do C. N. Coruña foi 8ª en 200 costas (14 anos) con 2:28.20.

Patricia Barbier Urcullu do Real C. Náutico de Vigo foi 9ª en 200 costas (15 anos) con 2:25.36 en eliminatorias.

Carlos Souto Vilas do C. N. Liceo e bolseiro do CGTD foi 9º en 100 braza (15 anos) con 1:10.57 en eliminatorias.

Eva Feijoo Gómez do C. N. Pabellón Ourense foi 9ª en 100 libre (14 anos) con 1:01.13.

Sara Vázquez Sánchez do C. N. Liceo foi 5ª en 400 estilos (14 anos) con 5:16.24.

Acceso á web do campionato.

Xornada 1 do Cto. de España de Natación Infantil de Verán

20180727_nat_paula_otero_fdez_juan_glez_tizon

Dúas medallas e tres MMG na primeira xornada do XL Campionato de España de Natación Infantil de Verán que se disputa en Madrid.

Paula Otero Fernández do C. N. Liceo foi primeira en 200 bolboreta (14 anos) con 2:20.54 establecendo una nova MMG, que xa batira tamén nas eliminatorias matinais con 2:23.75 Juan González Tizón do C. N. Coruña, foi terceiro en 1500 libre (15 anos) con 16:27.59 Carlos Souto Vilas do C. N. Liceo e bolseiro do CGTD foi cuarto en 400 estilos (15 anos) con 4:41.58, establecendo unha nova MMG

Outros nadadores finalistas foron:

Hugo Borrallo Castelo do C. N. Liceo foi 9º en 1500 libre (15 anos) con 17:14.28.

Martín Pardo Pernas do C. Fluvial Lugo foi 9º en 1500 libre (16 anos) con 16:57.41.

Carlos Silva Sieira do C. N. Liceo foi 10º en 200 costas (15 anos) con 2:16.40.

Igor Arce Rodríguez do C. D. N. Cidade Santiago, foi 5º en 200 costas (16 anos) con 2:11.87.

Patricia Barbier Urcullu do Real C. Náutico de Vigo foi 8ª en 100 costas (15 anos) con 1:07.19.

O equipo de remudas 4x100 libre feminino do C. N. Liceo foi 8º con 4:06.81.

Acceso á web do campionato.

Bases reguladoras para a concesión de bolsas no CGTD

Resolución da Secretaría Xeral para o Deporte, pola que se establecen as bases reguladoras para a concesión de bolsas, de tecnificación e rendemento deportivo para o Centro Galego de Tecnificación Deportiva para a tempada 2018/19.

Ver resolución.

Xornada 4 do Cto. de España de Natación Alevín de Verán

20180723_nat_cto_esp_pablo_cabana

20180723_nat_cto_esp_alicia_carron

Dúas novas medallas e unha MMG dos nadadores galegos na derradeira xornada do VI Cto España Alevín de Sabadell.

Pablo Cabana del Amo do C. N. Ponteareas acadou a súa terceira medalla no campionato, esta vez co segundo posto nos 400 libre (14 anos) cun tempo de 4:16.23 o que supón ademais unha nova MMG.

Alicia Bouzas Pedreira do C. N. Galaico foi terceira en 400 libre (13 anos) con 4:39.19.

Outros finalistas foron:

Julia Rodríguez Alonso do Real C. Náutico de Vigo, sexta en 200 estilos (13 anos) con 2:33.18.

Carla Carrón Muiña do C. N. Arzúa, sexta en 400 libre (13 anos) con 4:40.69.

Acceso á web do campionato.

Xornada 4 do Cto. Galego de Natación Absoluto, Júnior e Infantil de Verán

20180722_nat_campion_abso

20180722_nat_campion_juni

20180722_nat_campion_infa

20180722_nat_trof_paula_carballido

O Club Natación Galaico proclámase campión galego absoluto, gaña tamén na clasificación feminina e masculina.

O Real C. Náutico de Vigo proclámase campión galego júnior, gaña tamén na clasificación feminina, na masculina o gañador foi o C. del Mar.

O C. N. Liceo proclámase campión galego infantil, gaña tamén na clasificación feminina e na masculina.

Unha mellor marca na cuarta e última xornada do Cto. Galego de Natación Absoluto, Júnior e Infantil de Verán que se celebrou en Pontevedra na piscina Rías do Sur do 19 ao 22 de xullo de 2018.

Mellores Marcas batidas

  • Ana Cernadas González do C. Fluvial Lugo MMG 14 anos en 200 costas con 2:25.85.

Trofeo Paula Carballido, mellor puntuación FINA en categoría feminina e masculina:

  • Alba Gómez Mesía do C. N. Arteixo na proba 100 libre cun tempo de 58.36 e 710 puntos.
  • Sergio Varela Campos do C. N. Coruña na proba 50 costas cun tempo de 26.33 e 761 puntos.

Clasificacións do Campionato Absoluto:

Feminina:

1. C.N. GALAICO 528.
2. C.N. LICEO 431.
3. R.C.N. VIGO 366.

Masculina:

1. C.N. GALAICO 458.
2. CLUB DEL MAR 421.
3. C.N. PABELLON OURENSE 405.0.

Total:

1. C.N. GALAICO 986.
2. C.N. LICEO 729.5.
3. C.N. PABELLON OURENSE 662.0.

Clasificacións do Campionato Júnior:

Feminina:

1. R.C.N. VIGO 278.
2. C.N. PORTAMIÑA LUGO 262.
3. C.N. GALAICO 254.

Masculina:

1. CLUB DEL MAR 400.
2. C.N. CORUÑA 321.
3. C.N. PABELLON OURENSE 293.

Total:

1. R.C.N. VIGO 552.
2. C.N. GALAICO 490.
3. C.N. PABELLON OURENSE 405.

Clasificacións do Campionato Infantil:

Feminina:

1. C.N. LICEO 442.
2. C.N. CORUÑA 232.
3. C.N. PABELLON OURENSE 226.5.

Masculina:

1. C.N. LICEO 301.
2. C.N. PABELLON OURENSE 252.
3. CLUB DEL MAR 226.

Total:

1. C.N. LICEO 743.
2. C.N. PABELLON OURENSE 478.5.
3. C.N. FERROL 413.

Ler máis.