Xornada 3 do Campionato de España de Natación Alevín de Verán

20220716_nat_portamina

Bos resultados na terceira xornada do Campionato de España de Natación Alevín de Verán en Jaén, con tres cuartos postos e dous quintos.

O CN Portamiñá facíase co carto posto no 4x100 libre femenino, o equipo estivo formado por Celia Francia, Aroa Lamas, Alba Lema e Antía Prieto.

Diego Suárez Martínez do C. Casino La Coruña, 4º en 100 costas de 14 anos.

Alba Lema Castro do C. N. Portamiña, 5º en 100 costas de 11 anos.

Nikita Leuthenko do C. N. Arzúa, 4º en 100 libre de 14 anos.

Andrea Gudín de C. N. Monforte, 5º en 100 braza de 12 anos.

Acceso á web dos resultados

Xornada 2 do Campionato de España de Natación Alevín de Verán

20220715_nat_relevo_fogar

Nesta segunda xornada do Campionato de España de Natación Alevín de Verán en Jaén, destacar o quinto posto de Nikita Leuthenko do C. N. Arzúa, no 200 libre de 14 anos e o quinto posto de Luis Gerveno Prada de C. Casino La Coruña en 200 braza de 13 anos

Tamén pasaron a finais:

Diego Suárez Martínez do C. Casino La Coruña, 17º en 400 estilos de 14anos.

Alba Lema Castro do C. N. Portamiña, 8º en 100 libre de 11 anos.

AD. Fogar nadou o 4x100 libre de 11º anos quedando no posto 14

Acceso á web dos resultados

Xornada 1 do Campionato de España de Natación Alevín de Verán

20220714_nat_cartel

Comezou o Campionato de España de Natación Alevín de Verán en Jaén, na piscina Municipal de La Salobreja que se disputará ata o día 17de Xullo.

Os mais destacados foron:

Fernando Penón Cayado do C. Casino La Coruña, quinto en 1500 libre de 13 anos.

Nikita Leuthenko do C. N. Arzúa, catorceavo en 1500 libre de 14 anos.

Eva Gerveno Prada do C. Casino La Coruña, sétima en 800 libre de 11 anos.

Acceso á web dos resultados

Campionato Galego de Natación Infantil de Verán

20220710_nat_cto_gal_total

Remata o Campionato Galego de natación Infantil que se disputou na piscina municipal de Cervo esta fin de semana. O gañador do campionato foi o CN Portamiñá.

Destacar a Mellor Marca Galega de 15 anos en 200 costas masculino batida por Sergi Navarro Losada do CN Ferrol con un tempo de 2:10.47 e a de 100 costas que volveu a batir hoxe na primeira posta do 4x100 estilos cun tempo de 1:00.62.

As clasificacións por clubes son as seguintes:

Clasificación feminina:

20220710_nat_cto_gal_portachicas

1º CN Portamiñá con 400 puntos, 2º CN Galaico con 311 puntos, 3º CN Culleredo con 246 puntos.

Clasificación masculina:

20220710_nat_cto_gal_ferrolchicos

1ºCN Ferrol con 423 puntos, 2º CN Pabellón Ourense con 298 puntos, 3º CN Portamiñá con 267,5 puntos.

Clasificación total:

1º CN Portamiñá con 667,5 puntos, 2º CN Ferrol con 639 puntos, 3º CN Galaico con 567 puntos.

Acceso á web de resultados

Campionato Galego de Natación Infantil

20220710_nat_cto_gal_liga

Primeira xornada do Campionato Galego de natación Infantil que se está a disputar na piscina municipal de Cervo, na que destaca a Mellor Marca Galega de 15 anos en 100 costas masculino batida por Sergi Navarro Losada do CN Ferrol con un tempo de 1:00.87.

Ao remate desta xornada, as clasificacións por clubes son as seguintes:

Clasificación feminina:

1º CN Portamiñá con 175 puntos, 2º CN Galaico con 131 puntos, 3º CN Culleredo con 197 puntos.

Clasificación masculina:

1ºCN Ferrol con 191 puntos, 2º CN Pabellón Ourense con 137,5 puntos, 3º CN Portamiñá con 117,5 puntos.

Clasificación total:

1º CN Portamiñá con 292,5 puntos, 2º CN Ferrol con 288 puntos, 3º CN Galaico con 242 puntos.

Acceso á web de resultados

Ademáis, nesta xornada fixose entrega do Trofeo de Campión de Liga Infantil 2021-2022 ao CN Ferrol.

Campionato de Europa Junior

20220706_nat_relevo_europeo

Boas noticias desde Otopeni, onde Carla Carrón está participando no Campionato de Europa Junior co equipo nacional.

Na xornada de onte o equipo de relevos acadou a 7ª posición, Carla facía un moi bo tempo nadando por debaixo dos 57 segundos. Hoxe, no 4x200 libre, España obtia o 4º posto quedándose a 9 décimas da medalla.

Mañá nadara os 800 libre e o o domingo os 400 libre.

Solicitude de bolsas no CGTD de Natación Artística e Natación

Ábrese o prazo de solicitude do bolsa para o curso 2022/23 no Centro Galego de Tecnificación Deportiva de Pontevedra nas modalidades de Natación e Natación Artística.

O prazo de envío de solicitudes á Federación remata o luns 1 de agosto.

Documentación de solicitudes.

Campionato Galego de Natación Infantil de Verán

20220706_nat_presentacion_cervo

O Club Natación Xove fixo a presentación do Campionato Galego de Natación Infantil de veran na piscina Municipal de Cervo, ao acto asistiu Alberto Pigueiras (Presidente de C.N. Xove), Carlos Touriño (Presidente da FEGAN), Alfonso Villares (Alcalde de Cervo), David Rodríguez (Concelleiro de Deportes de Cervo), Cristina Iglesias (Concelleira de Deportes de Xove) e Dolores Meitín (Concelleira de Cultura de Cervo) .

O Campionato contará coa participación de 27 clubs galegos e un total de 234 participantes durante o sábado e o domingo, as sesións de mañá darán comezo as 10:00 h. e as de tarde as 17:00 h.

20220706_nat_cartel_cervo

Carla Carrón no Europeo Junior de Natación

20220705_nat_carla_europa

A nadadora Carla Carrón de C.N. Arzúa, que está participando co Equipo Nacional Junior no Campionato de Europa Junior en Otopeni, Rumania, nadou a sua primeira proba do campinato.

Está maña facia unha moi boa actuación no 200 libres batendo a sua mellor marca persoal e pasando a semifinais no terceiro posto. Pola tarde non tivo tanta sorte en rematou no 9º posto.

Os próximos días nadará o 4x100 libres, 800 libres e 400 libres.

Campionato Galego de Natación Junior e Absoluto

20220603_nat_cto_gal_ponteareas

Finaliza o Campionato Galego de Natación Junior e Absoluto co C.N.Ponteareas como gañador na categoría Junior e Absoluta.

Categoría Absoluta masculina

1º - C.N. Pabellón Ourense - 469 puntos, 2º - C.Fluvial Lugo -421 puntos, 3º - C.N. Ferrol - 409,5 puntos

Categoría Absoluta feminina

1º - C.N. Ponteareas - 480 puntos, 2º - C.N. Arteixo - 383 puntos, 3º - RCN Vigo - 325 puntos

Categoría Absoluta total

1º - C.N. Ponteareas -844,5 puntos, 2º - C.N. Pabellón Ourense - 775 puntos, 3º - C.N.Ferrol -690,5 puntos

Categoría Junior masculina

1º - C.N. Pabellón Ourense -331 puntos, 2º - A.D. Fogar - 328 puntos, 3º - C.N. Ponteareas - 256 puntos

Categoría Junior feminina

1º - C.N. Ponteareas - 404 puntos, 2º - RCN Vigo - 348 puntos, 3º - A.D. Fogar - 328 puntos

Categoría Junior total

1º - C.N. Ponteareas - 660 puntos, 2º - A.D. Fogar - 656 puntos, 3º - C.N. Pabellón Ourense - 455 puntos

web de resultados

O Trofeo Paula Carballido á mellor puntuación na táboa FINA da categoría masculina foi para Mateo García de Club Natación Arteixo e o de categoría feminina para Ana Cernadas de Club Fluvial de Lugo

20220603_nat_cto_gal_puntosfina