Xornada 3 do Cto. Galego de Natación Absoluto, Júnior e Infantil de Verán

Unha mellor marcas na terceira das catro xornadas do Cto. Galego de Natación Absoluto, Júnior e Infantil de Verán que se está a celebrar en Pontevedra na piscina Rías do Sur do 19 ao 22 de xullo de 2018.

Mellores Marcas batidas

  • Paula Otero Fernández do CN Liceo MMG 14 anos en 200 libre con 2:08.15.

Nesta xornada fíxose entrega dos premios ADAN (Asociación Deportivo-Cultural Amigos da Natación) en recoñecemento de diferentes méritos deportivos.

Clasificacións do Campionato Absoluto:

Feminina:

1. C.N. GALAICO 360.
2. C.N. LICEO 314.
3. R.C.N. VIGO 239.

Masculina:

1. C.N. GALAICO 318.
2. CLUB DEL MAR 301.
3. C.N. PABELLON OURENSE 277.0.

Total:

1. C.N. GALAICO 678.
2. C.N. LICEO 542.5.
3. C.N. PABELLON OURENSE 455.0.

Clasificacións do Campionato Júnior:

Feminina:

1. C.N. PORTAMIÑA LUGO 183.
2. C.N. GALAICO 176.
3. R.C.N. VIGO 165.

Masculina:

1. CLUB DEL MAR 276.
2. C.N. CORUÑA 238.
3. C.N. LICEO 223.

Total:

1. R.C.N. VIGO 359.
2. C.N. GALAICO 343.
3. C.N. LICEO 325.

Clasificacións do Campionato Infantil:

Feminina:

1. C.N. LICEO 324.
2. C.N. PABELLON OURENSE 168.5.
3. C.N. CORUÑA 164.

Masculina:

1. C.N. LICEO 238.
2. C.N. PABELLON OURENSE 180.
3. CLUB DEL MAR 179.

Total:

1. C.N. LICEO 562.
2. C.N. PABELLON OURENSE 348.5.
3. C.N. FERROL 309.

Ler máis.

Xornada 2 do Cto. de España de Natación Alevín de Verán

20180721_nat_cto_esp_julia_rguez

20180721_nat_cto_esp_pablo_cabana

Dúas medallas e dúas mellores marcas galegas na segunda xornada do VI Cto España Alevín.

Julia Rodríguez Alonso do RCN Vigo foi terceira en 100 bolboreta (13 anos) con un tempo de 1:06.52, batendo a MMG de 13 A.

Pablo Cabana del Amo do CN Ponteareas foi segundo en 400 estilos (14 anos) con un tempo de 4:50.19, batendo tamén e MMG de 14 A.

Outros nadadores finalistas foron:

Samuel Miguez Feijoo do CDN Cidade de Santiago foi noveno en 200 braza (13 anos) con 2:49.99.

Yoel Suárez Mato do C del Mar foi quinto en 200 braza (14 anos) con 2:37.63.

Alicia Bouzas Pedreira do CN Galaico foi sexta en 400 estilos (13 anos) con 5:23.87.

Acceso á web do campionato.

Xornada 2 do Cto. Galego de Natación Absoluto, Júnior e Infantil de Verán

20180716_nat_cto_gal_abso_juni_infa_ver_cartel

Dúas mellores marcas na segunda das catro xornadas do Cto. Galego de Natación Absoluto Júnior e Infantil de Verán que se está a celebrar en Pontevedra na piscina Rías do Sur do 19 ao 22 de xullo de 2018.

Nesta xornada fíxose entrega dos trofeos Leopoldo Bremón, da Liga Galega de Clubes (mellor puntuación FINA en categoría feminina e masculina):

  • María de Valdés Álvarez do CN Liceo na proba 800 libre cun tempo de 8:37.24 e 795 puntos.
  • Marcos García Soto do CN Ferrol na proba 100 libre cun tempo de 49.85 e 732 puntos.

Mellores Marcas batidas

  • Patricia Barbier Urcullu do Real C. Náutico de Vigo MMG 15 anos en 50 costas con 31.51.
  • Miguel Martínez Novoa do Real C. Náutico de Vigo MMG 18 anos en 200 bolboreta con 2:06.24.

Clasificacións do Campionato Absoluto:

Feminina:

1. C.N. GALAICO 241.
2. C.N. LICEO 230.
3. R.C.N. VIGO 160.

Masculina:

1. CLUB DEL MAR 205.
2. C.N. GALAICO 197.
3. C.N. PABELLON OURENSE 166.5.

Total:

1. C.N. GALAICO 438.
2. C.N. LICEO 395.5.
3. CLUB DEL MAR 289.

Clasificacións do Campionato Júnior:

Feminina:

1. C.N. GALAICO 149.
2. C.N. LICEO 102.
3. C.N. PORTAMIÑA LUGO 101.

Masculina:

1. CLUB DEL MAR 163.
2. C.N. CORUÑA 142.
3. C.N. LICEO 138.

Total:

1. C.N. GALAICO 250.
2. C.N. LICEO 240.
3. R.C.N. VIGO 201.

Clasificacións do Campionato Infantil:

Feminina:

1. C.N. LICEO 228.
2. C.N. PONTEAREAS 118.
3. C.N. PABELLON OURENSE 95.

Masculina:

1. C.N. LICEO 175.
2. CLUB DEL MAR 112.
3. C.N. FERROL 111.

Total:

1. C.N. LICEO 403.
2. C.N. FERROL 205.
3. C.N. PABELLON OURENSE 199.

Ler máis.

Xornada 1 do Cto. de España de Natación Alevín de Verán

20180720_nat_cto_esp_pablo_cabana

Unha medalla de ouro e dúas Mellores Marcas Galegas na primeira xornada do VI Campionato de España de Natación Alevín de Verán que se disputa en Sabadell (Can LLong) do 19 ó 22 de xullo de 2018.

Pablo Cabana del Amo do C. N. Ponteareas proclamouse Campión de España en 1500 libre (14 anos) con 16:48.52, establecendo unha nova MMG de 14 anos. Tamén bateu a de 800 libre, no pase, con 8:53.57.

Outra nadadora destacada nesta primeira xornada foi Alicia Bouzas Pedrira do C. N. Galaico, cuarta en 800 libre (13 anos) con 9:35.43.

Acceso á web do campionato.

Xornada 1 do Cto. Galego de Natación Absoluto, Júnior e Infantil de Verán

20180719_nat_campion_liga_infa

Tres mellores marcas na primeira das catro xornadas do Cto. Galego de Natación Absoluto Júnior e Infantil de Verán que se está a celebrar en Pontevedra na piscina Rías do Sur do 19 ao 22 de xullo de 2018.

Mellores Marcas batidas

  • Martín Vazquez López do C. N. Portamiñá MMG 15 anos en 50 costas con 29.35 (primeira posta de remuda).
  • Pablo Galán Vicente do C. del Mar MMG 16 anos en 1500 libre con 15:56.50 batendo tamén a mellor marca no pase de 800 libre cun tempo de 8:30.38.

Nesta xornada fíxose entrega ao C. N. Ferrol do trofeo ao clube campión da liga galega de natación infantil da tempada 2017/18.

Clasificacións do Campionato Absoluto:

Feminina:

1. C. N. GALAICO 115.
2. C. N. LICEO 96.
3. C. N. FERROL 61.

Masculina:

1. C. N. GALAICO 81.
2. CLUB DEL MAR 80.
3. C. N. PABELLON OURENSE 77.

Total:

1. C. N. GALAICO 196.
2. C. N. LICEO 148.
3. C. N. PABELLON OURENSE 131.

Clasificacións do Campionato Junior:

Feminina:

1. C. N. GALAICO 84.
2. C. N. PORTAMIÑA LUGO 70.
3. C. N. LICEO 51.

Masculina:

1. CLUB DEL MAR 92.
2. C. N. CORUÑA 84.
3. C. N. LICEO 75.

Total:

1. C. N. GALAICO 139.
2. C. N. LICEO 126.
3. R. C. N. VIGO 112.

Clasificacións do Campionato Infantil:

Feminina:

1. C. N. LICEO 115.
2. C. N. PONTEAREAS 73.
3. C. N. PABELLON OURENSE 70.

Masculina:

1. C. N. LICEO 89.
2. CLUB DEL MAR 74.
3. A. D. FOGAR 58.

Total:

1. C. N. LICEO 204.
2. C. N. PABELLON OURENSE 123.
3. CLUB DEL MAR 117.

Ler máis.

Xornada 5 do Cto. España de Natación Absoluto e Júnior de Verán

De novo, varias finais na derradeira xornada do Campionato de España de Natación Absoluto OPEN e Júnior de Verán celebrado en Mairena del Aljarafe.

Caroline Oister Luque do RCN Vigo acadou o posto 13 en 100 bolboreta absoluta con 1:03.95.

Alexander Armstrong Posada do RCN Vigo foi 5º en 100 bolboreta júnior (17 anos) con 57.73.

Miguel Martínez Novoa do RCN Vigo foi 8º en 100 bolboreta júnior (18 anos) con 57.69 e 8º tamén en 200 estilos con 2:13.19.

Tania Romero Regueiro do CN Portamiñá foi 8ª en 100 bolboreta júnior (17 anos) con 1:05.51.

Marco Guiotto Sánchez do C del Mar foi 7º en 200 estilos júnior (17 anos) con 2:13.84.

Nas remudas 4X100 estilos masculino júnior, o RCN Vigo foi noveno, o C del Mar 11º e o CN Pabellón Ourense 14º.

Acceso á web do campionato.

Xornada 4 do Cto España Absoluto e Júnior de Verán

20180715_nat_cto_esp_abso_juni_cartel

Varios nadadores acadaron as finais na cuarta xornada do Cto. España de Natación Absoluto OPEN e Júnior de Verán que se está a celebrar en Mairena del Aljarafe (Sevilla) do 11ao 15 de xullo de 2018:

Manuel Davila Lustres do CN Riveira acadou o posto 16 en 400 libre absoluto con 4:02.41.

Alba Gómez Mesías do CN Arteixo e bolseira do CGTD acadou o posto 11 en 200 braza absoluto con 2:39.44.

Alexandre Armstrong Posada do RCN Vigo foi cuarto en 200 costas júnior (17 anos) con 2:08.42.

Xabier Carneiro Viqueira do C del Mar e bolseiro do CGTD foi noveno en 200 costas júnior (18 anos) con 2:12.13.

Marco Guiotto Sánchez do C del Mar acadou o posto 11 en 200 braza júnior (17 anos) con 2:29.98.

Acceso á web do campionato.

Xornada 3 do Cto. España Absoluto e Júnior de Verán

20180714_nat_david_glez_garcia_e_marcos_garcia_garay

Dúas medallas en categoría júnior na terceira xornada do Campionato de España que se disputa en Sevilla.

David González García do C. N. Pabellón Ourense foi segundo en 100 braza júnior (18 anos) con 1:05.16.

Marcos garía Garay do C. del Mar e bolseiro do CGTD foi terceiro en 200 bolboreta júnior (17 anos) con 2:05.89.

Outros nadadores que acadaron postos de finalista foron:

Marco Guiotto Sánchez do C del Mar cuarto en 1500 libre júnior (17 anos) con 16:23.44.

Manuel Simón Cotelo do C. N. Liceo, oitavo en 1500 libre júnior (17 anos) con 16:44.75.

Xabier Carneiro Viqueira do C. del Mar e bolseiro do CGTD, cuarto en 1500 libre júnior (18 anos) con 16:11.47.

Gaspar Andrade Budiño do C. N. Arzúa e bolseiro do CGTD acadou o posto 11 en 1500 libre absoluto con 15:48.16.

Sergio Campos Varela do C. N. Coruña, foi oitavo en 100 libre absoluto con 51.39.

Caroline Oister Luque do Real C. Náutico de Vigo, acadou o posto 13 en 200 bolboreta absoluta con 2:20.06.

Miguel Martínez Novoa do C. Náutico de Vigo foi quinto en 200 bolboreta júnior (18 anos) con 2:06.69.

Acceso á web do campionato.

Xornada 2 do Cto. España Absoluto e Júnior de Verán

Resultados máis destacados da segunda xornada do Campionato de España de Natación Absoluto e Júnior de Verán que se está a celebrar en Mairena del Aljarafe (Sevilla) do 11ao 15 de xullo de 2018:

Na categoría absoluta:

Sergio Campos Varela do CN Coruña foi noveno en 50 libre con 23.73.

Alba Gómez Mesías do CN Arteixo, acadou o posto 11 en 400 estilos con 5:04.87.

Na categoría júnior:

Marco Guiotto Sánchez do C del Mar foi cuarto en 400 estilos (17 anos) con 4:36.49.

Marcos García Garay do C del Mar, foi oitavo en 400 estilos (17 anos) con 4:36.89 en eliminatorias.

Xabier Carneiro Viqueira do C del Mar foi sexto en 400 estilos (18 anos) con 4:36.89.

Alexandre Armstrong Posada foi cuarto en 100 costas (17 anos) con 59.28.

Raúl Segade Mariño do CN Arzúa foi quinto en 100 costas (18 anos) con 59.59.

O equipo de remudas 4x200 libre masculino do CN Pabellón Ourense acadou o posto 12 con 8:20.36.

Acceso á web do campionato.

Xornada 1 do Cto. España Absoluto e Júnior de Verán

20180712_nat_cto_esp_maria_valdes

Comezou a disputarse en Mairena del Aljarefe (Sevilla) o Campionato de España de Natación Absoluto OPEN e Júnior de Verán, e xa na primeira xornada María de Valdés do C. N. Liceo, proclamouse subcampioa de España absoluta en 1500 libre cun tempo de 16:41.31

.

Tamén destacaron nesta primeira xornada:

Gaspar Andrade Budiño do C. N. Arzúa, noveno en 800 libre absoluto con 8:17.23.

Sergio Campos Varela do C. N. Coruña. cuarto en 50 costas con 26.40.

Daniel Sánchez Louzán do C. N. Galaico posto 15 en 50 costas.

Acceso á web do campionato.