809 post/s with categoría Wáter-polo


Gabriel Riobó convocado pola RFEN

20181113_wat_gabriel_riobo

O xogador Gabriel Riobó Juega do C. N. Coruña está convocado para participar nunha concentración do plan nacional de tecnificación deportiva de wáter-polo na categoría cadete que se celebrará do 19 ao 21 de novembro en Madrid.

A esta actividade tamén está convocada Sara Fernández, adestradora do C. N. Coruña como integrante do cadro técnico.

Liga Galega de Wáter-polo (10 e 11 de novembro)

Resultados dos encontros das ligas de wáter-polo disputados a fin de semana:

Liga masculina 1ªD: vitoria local do C. W. Santiago diante do C. W. Pontevedra (8-7) e vitoria a domicilio do Real Club Náutico Vigo na súa visita ao C. Marina Ferrol (10-11).

Liga masculina 2ªD: vitoria local do C. W. Santiago B diante do C. W. Lugo (17-4).

Liga cadete: vitoria local do C. Marina diante do Real C. Náutico Vigo (16-6) e vitorias a domicilio do Asociación Coruñesa de Waterpolo na súa visita ao C. N. Coruña (6-10) e do C. W. Pontevedra na súa visita ao C. W. Santiago (2-4).

Liga infantil mixta: vitoria local do C. N. Coruña diante do Asociación Coruñesa de Waterpolo (17-11).

Liga alevín: vitorias locais do C. Marina Ferrol diante do Real C. Náutico Vigo (7-5) e do C. W. Pontevedra A diante do C. W. Pontevedra B (8-5).

Ler máis.

Tecnificación der Wáter-polo

20181112_wat_tec_fem

Intensa actividade de tecnificación de wáter-polo infantil durante esta fin de semana. O sábado tivo lugar a I concentración de wáter-polo infantil feminina, na que por cuarto ano se está a preparar o Cto. de España de Water-polo Infantil Feminino por Comunidades Autónomas, observando como cada vez crece máis o número de licenzas femininas en Galicia. Igualmente, tivo lugar en Santiago a II concentración masculina onde nesta ocasión se xuntáron ambas zonas, norte e sur.

Liga Galega de Wáter-polo (03 e 04 de outubro)

Resultados dos encontros de ligas de wáter-polo disputados a fin de semana:

Liga masculina 1ª: vitoria a domicilio do C. N. Coruña na súa visita ao C. Marina Ferrol (9-15).

Liga cadete mixta: vitorias locais do C. Marina Ferrol diante do C. N. Coruña (7-2) e do Real C. Náutico Vigo diante do C, W. Santiago (16-7).

Liga infantil mixta: vitoria local do Real C. Náutico Vigo diante do C. W. Santiago (13-8).

Liga infantil feminina: vitoria local do Real C. Náutico Vigo diante do C. W. Santiago (10-0).

Liga alevín: vitoria a domicilio do C. W. Santiago na súa visita ao Real C. Náutico Vigo (6-10).

Ler máis.

Liga Galega de Wáter-polo (27 e 28 de outubro)

Os resultados dos encontros das ligas de wáter-polo disputados a fin de semana, foron os seguintes:

Liga masculina 1ªD: vitoria local do C. W. Pontevedra diante do C. N. Coruña (11-6).

Liga masculina 2ªD: vitorias locais do Real C. Náutico Vigo B diante do debutante C. W. Lugo (25-3) e do C. W. Pontevedra B diante do C. N. Coruña B (20-7).

Liga cadete mixta: vitorias locais do Asociación Coruñesa de Waterpolo diante do Real C. Náutico Vigo (11-9) e do C. W. Pontevedra diante do C. N. Coruña (12-4) e vitoria a domicilio do Asociación Coruñesa de Waterpolo na súa visita ao C. W. Pabellón Ourense (1-11).

Liga infantil: vitorias a domicilio do C. W. Pontevedra na súa visita ao C. W. Santiago (6-11) e do Real C. Náutico Vigo na súa visita ao Asociación Coruñesa de Waterpolo (0-10).

Liga alevín: vitorias locais do C. W. Santiago B diante do C. W. Pontevedra B (10-0) e do C. W. Santiago A diante do C. W. Santiago B (8-1) e vitorias a domicilio do Real C. Náutico Vigo na súa visita a outro club debutante, o C. W. Cambre (0-10) e do C. W. Pontevedra A na súa vista ao C. W. Santiago A (2-7).

Ler máis.

Liga Galega de Wáter-polo (20 e 21 de outubro)

Resultados dos encontros disputados a fin de semana:

Liga masculina 1ªD: dobre empate entre Real C. Náutico de Vigo - C. W. Pontevedra (8-8) e C. W. Pabellón Ourense e C. Marina Ferrol (8-8).

Liga feminina 1ªD: vitoria a domicilio do C. W. Pontevedra na súa visita ao Real C. Náutico de Vigo (5-12).

Liga masculina 2ªD: vitoria a domicilio do C. W. Pontevedra B na súa visita ao Real C. Náutico de Vigo B (9-10).

Liga cadete mixta: vitoria a domicilio do C. Marina Ferrol na súa visita ao C. W. Pabellón Ourense (0-15).

Liga cadete feminina: vitoria a domicilio do C. W. Pontevedra na súa visita ao Real C. Náutico de Vigo (5-11).

Ler máis.

Liga Galega de Wáter-polo (6 e 7 de outubro)

O sábado comezaron a disputarse os primeiros encontros da Liga Galega de Water-polo nas diferentes categorías.

Os primeiros resultados foron:

Liga masculina 1ªD: vitoria do CW Santiago diante do CW Pabellón Ourense (14-6).

Liga feminina 1ªD: vitoria do CW Santiago diante do CW Pabellón Ourense (16-4).

Liga cadete mixta: vitoria do CW Santiago diante do CW Pabellón Ourense (21-5).

Ler máis.

Concentración nacional de wáter-polo cadete feminino

20181001_wat_conc_cade_fem

Entre o 28 e 30 de setembro realizouse unha convocatoria do equipo nacional feminino cadete de wáter-polo dentro do Programa Nacional de Tecnificación Deportiva. Galicia tivo como representantes á xogadora do C. W. Pontevedra, Andrea Andión Valiñas, e como técnica a adestradora do C. N. Coruña , Henar de Pablos Fernández.

Durante 3 días realizaron diferentes adestramentos e puideron ver a final da Supercopa de España Feminina entre o C. N. Sabadell e o C. N. Sant Andreu.

Andrea Andión, convocada pola RFEN

20180927_wat_andrea_andion

A xogadora Andrea Andión Valiñas do C. W. Pontevedra está convocada de novo para participar nunha concentración do plan nacional de tecnificación deportiva de wáter-polo de categoría cadete, que se celebra en Valencia do 28 ao 30 de setembro.

Tamén está convocada como integrante do cadro técnico, Henar de Pablos, adestradora do CN Coruña.

Óscar Montes, bronce no Europeo Júnior de Wáter-polo

20180903_wat_cto_eur

O xogador galego Óscar Montes, acadou unha nova medalla internacional, esta vez de bronce, no Campionato de Europa de Wáter-polo Júnior Masculino disputado en Minsk (Bielorrusia). Despois de perder nas semifinais diante de Montenegro na quenda de penaltis, a Selección Española disputou o bronce contra Croacia, vencendo por un axustado 9-8.