FEGAN - Aviso Legal.
Cuarta e última xornada do Campionato de España Infantil de Natación de Inverno.
Entraron en finais:
400 libre
13º - Fernando Penas de Casino de La Coruña - 4.22.72
200 Estilos
11ª - Laura Santas de CN Portamiñá - 2.28.18
15ª - Sofía Barros de CN Galaico - 2.30.01
16º - Anxo Fuentefría de AD Fogar e Bolseiro do CGTD - 2.22.05
50 Costas
11ª - Celia López-Freire de CN Portamiñá- 31.37
Ultima xornada do Campionato de España de Natación Artística Júnior e Senior de Inverno en Valladolid.
Bo balance para as nadadoras galegas. En resumo, duas medallas, 4 solos e 3 duos en finais. Daniela Suárez de C Galaico Sincro e Bolseira do CGTD, 3ª de España en Solo Júnior Técnico e Libre e Juancho Hernández de C Galaico Sincro, 2º de España en Solo Senior .
Equipo Libre Júnior
8º - RCN de Vigo - 165.3245 puntos
10º - CN Sincro Ourense - 189.2833 puntos
Por equipos
Categoría Júnior
10º - RCN de Vigo.
12º - CN Sincro Ourense.
15º - C Galaico Sincro.
Categoría Senior
8º - C Galaico Sincro..
Segunda xornada do Campionato de España de Natación Artística Júnior e Senior de Inverno en Valladolid.
Daniela Suárez de C Galaico Sincro e Bolseira do CGTD, 3ª de España en Solo Júnior Técnico e Libre.
O máis destacado
Dúo Técnico
9º - RCN de Vigo con Blanca Fidalgo y Helena López - 180.3100 puntos
10º - CN Sincro Ourense con Antía Blanco e Iria Fernández - 179.4200 puntos
11º - C Galaico Sincro con Antía Riveiro e Daniela Suárez - 176.7483 puntos
Rutina Acrobática Júnior
13º - CN Sincro Ourense - 129.0300 puntos
16º - RCN de Vigo - 121.6467 puntos
Dúas Mellores Marcas Galegas de 14 anos na terceira xornada do Campionato de España Infantil de Natación de Inverno que se está disputando en Terrassa.
Foron finalistas:
1500 libre
13º - Hugo López de CN Liceo - 17.27.05
18º - Fernando Penas de Casino de La Coruña - 17.35.14
400 Estilos
6ª - Laura Santas de CN Portamiñá - 5.14.63
100 Braza
8ª - Andrea Gudín de CN Monforte - 1.16.84
5º - Anxo Fuentefría de AD Fogar - 1.09.10
9º - Nicolás Carril de CN Arzúa - 1.09.86
16º - Nicolás Astigarrabia de C Marina Ferrol - 1.12.44
200 Libre
7ª - Sofía Barros de CN Galaico - 2.09.73
100 Libre
20º - Breixo Cao de CN Boiro - 56.27 e MMG de 14 anos
50 Bolboreta
10ª - Nadiuska Ouviña de CN Boiro - 29.47 e MMG de 14 anos
20º - Nicolás Carril de CN Arzúa - 28.28
Primeira xornada do Campionato de España de Natación Artística Júnior e Senior de Inverno en Valladolid.
Medalla de prata para Juancho Hernández de C Galaico Sincro en Solo Senior.
O máis destacado
Rutina Equipo Técnico
8ª - CN Sincro Ourense - 169.1904 puntos
10ª - RCN de Vigo - 156.5117 puntos
Solo Técnico Júnior
3ª - Daniela Suárez de C Galaico Sincro e Bolseira do CGTD - 202.8083 puntos
10ª - Iria Fernández de CN Sincro Ourense e Bolseira do CGTD - 176.8033 puntos
12ª - Helena López de RCN de Vigo e Bolseira do CGTD - 172.4233 puntos
17ª - Xandra Martínez de Sincro Ferrol - 149.8833 puntos
Segunda xornada do Campionato de España Infantil de Natación de Inverno en Terrassa.
Medalla de bronce para Anxo Fuentefría de AD Fogar e Bolseiro do CGTD en 200 braza cun tempo de 2.28.31.
Tamén foron finalistas:
400 Estilos
15º - Fernando Penas de C Casino de La Coruña - 5.06.34
200 Braza
11º - Nicolás Carril de CN Arzúa - 2.36.73
20º - Carlos Casal de AD Fogar - 2.45.20
100 Libre
8ª - Nadiuska Ouviña de CN Boiro - 59.93
100 Costas
10ª - Celia López-Freire de CN Portamiñá - 1.08.01
Primeira xornada do Campionato de España Infantil de Natación de Inverno en Terrassa.
Dúas Mellores Marcas Galegas e moita participación galega nas finais.
800 Libre
11º - Fernando Penas de C Casino de La Coruña - 9.05.60
400 Libre
6ª - Sofía Barros de CN Galaico - 4.33.82
50 Braza
4º - Nicolás Carril de CN Arzúa - 31.03 e MMG de 15 anos
17º - Nicolas Artigarrabia de C Marina Ferrol - 33.23
10ª - Andrea Gudín de CN Monforte - 35.08
200 Bolboreta
6º - Hugo López de CN Liceo - 2.19.86
11º - Pedro Suárez de Casino de La Coruña - 2.21.84
13ª - Laura Santás de CN Portamiñás - 2.29.50
50 Libre
17º - Aleksandr Lazieiev de CN Arzúa - 25.75
7ª - Nadiuska Ouviña de CN Boiro - 27.47 e MMG de 14 anos
16ª - Ange Marie Hernández de CN Ferrol - 28.13
200 Costas
12ª - Celia López-Freire de CN Portamiñá - 2.26.60
15ª Irene Requejo de CN Pabellón Ourense - 2.27.99
Octava e novena xornada do plan de detección de talentos da área de wáter-polo da FEGAN das categorías Infantil Masculina e Feminina.
Adestramento conxunto antes do Campionato de España Por Comunidades que se disputará do 21 ao 24 de Marzo.
O domingo 17 de marzo de 10:30 a 13:00 horas ambas categorías, na piscina do Centro Galego de Tecnificación Deportiva en Pontevedra.
O martes 19 de marzo de 17:00 a 19:00 horas ambas categorías, na piscina do Complexo Deportivo Rías Do Sur en Pontevedra.
Os adestramentos estarán dirixidos por Enrique Ordoñez, director Técnico da Área de Wáter-polo da FEGAN e os seleccionadores Andrés e Isabel Pérez de CW As Mariñas.